SON DAKİKA

Ah Müjgan Ah: Sadri Alışık Müjgan Filmi Replikleri

Ah Müjgan Ah: Sadri Alışık Müjgan Filmi Replikleri

Ah Müjgan Ah. Mehmet Dinler’in yönetmenliğini yaptığı Ah Müjgan Ah filmi, sevginin parayla sınanışını konu edinmektedir. Aynı mahallede birbirini seven Hüsnü ve Müjgan evliliğe doğru giden bir ilişki içerisindedir. Bu yolda önlerindeki tek engel ise, Müjgan’ın annesi Aliye’dir.

Hüsnü ufak tefek işlerle geçimini sağlayan, Müjgan’ın para aşığı annesinin kabul etmeyeceği bir damat adayıdır. Ancak yine de iki sevgili evlenmekte kararlıdır. Her şey yolunda giderken malum şeyler yaşanır. Müjgan çeyiz hazırlıkları için terzide çalışmaya başlar ve burada zengin hayata özenmeye başlar. Yani, aşkın parayla sınandığı kısma geçilir.

Müjgan bu süslü hayata doğru kendini kaptırırken, bir yandan da patronun oğlu onunla ilgilenmektedir. Bunu öğrenen Müjgan’ın annesi, Müjgan’ı patronun oğlu Faruk ile evlendirir ve Müjgan’da rahat bir hayata hayır diyemez. Diğer yandan Hüsnü, bu olanlar karşısında yıkılır. Müjgan, paraya aşkını tercih etmiştir. Ancak parayla gelen mutluluk fazla sürmeyecektir. Bir süre sonra Faruk, Müjgan’dan sıkılır. Müjgan ile Hüsnü’nün yolları tekrar kesişmeye başlar. Ancak hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır…

Usta oyuncu Sadri Alışık’ın en sevilen filmlerinden olan Müjgan filminden replikleri yazımızda paylaştık. Sadri Alışık Müjgan filmi replikleri…

Ah Müjgan Ah: Sadri Alışık Replikleri

Ah Müjgan Ah
Sadri Alışık Müjgan Filmi

”Merhaba Müjgan, merhabalar olsun!”

Sadri Alışık Ve Esen püsküllü
Sadri Alışık Ve Esen püsküllü

”Yaşamak Müjgan diye bir şeydir benim için, ölmek de Müjgan yok demektedir.”

Sadri Alışık Müjgan Filmi

”Yahu ben kuruntu yapmam. Bi şey var Müjgan’da. Yüzüğünü takmadı, yüzü hiç gülmedi. Ya Müjgan bugün güzel bile değildi. Ötesi var mı?”

Ah Müjgan Ah Filmi Replikleri

“Semtimizin bir tanesiydi Müjgân, saçları sırtına kadar sırma sırma dökülür. Elleri ufacık, gözleri dört defa lacivert. Ve her ne hikmetse, o da bana gönüllüydü. Öyle bir sevdim ki Müjgân’ı, dünyamı şaşırdım, haddimi bilemedim, evleniriz gibi geldi bana. Evimiz, yuvamız olur, ışığımız yanar, fakir soframız kurulur gibi geldi. Sahil bahçesinde gazoz içerekten gizli gizli mal-ü hülya kurardık. Sonra da çarşılara giderdik. Eşya beğenirdik elden düşme; aynalı konsolumuz, topuzlu karyolamız bile olacaktı. Müjgan’ın her an her bir daim yanında olacaktım ama olmadı, gitti. Nereye mi? Paraya gitti abicim, paraya…”

Sadri Alışık Sözleri
Sadri Alışık Replikleri

“Müjgan gibi ben de birbirimize ettiğimiz sözleri, ettiğimiz yeminleri unuttum. Bir daha mahalleye gelmedi Müjgan, gelemedi. Bizim dar ve eski sokaklara otomobili sığmıyormuş dediler. Senede birkaç ay zaten Avrupadaymış dediler. Unutttum ben de, unuttum; hiç aklıma gelmedi. Hatırlamıyorum bile Müjgan’ı. Hatırlamıyorum şimdi. Bu şiiri de ben yazmadım zaten. Unuttum abi ben de unuttum. Hatırlamıyorum şimdi. Müjganın gözleri ne rekti….

Sadri Alışık Müjgan Filmi Son Sahnesi
Başlıklar: , , , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

22 Kasım 2019, 07:16

Çin Seddi Hakkında Muhtemelen Bilmediğiniz 25 Bilgi

Çin Seddi dünyanın en uzun savunma duvarı olarak bilinmektedir. Yapılış amacı; kuzeyden gelen Türk akınlarını önlemek olarak bilinmektedir. Bu yüzden hafiften bizim için de bir gurur kaynağı olmuş ve merak uyandırmıştır. İşte Çin Seddi Hakkında 25 Bilgi 1. Çin Seddi Kaç kilometredir? Çin Seddi’nin uzunluğu önceden 8.850 Km olarak bilinmekteydi....

Devamını Görüntüle