SON DAKİKA

Android Telefonlarda Güvenlik Yalanı

Android Telefonlarda Güvenlik Yalanı

Android akıllı telefonlarda güvenlik yalanı var. Android işletim sistemi olan telefonlarda 3 büyük güvenlik sorunu. Android telefonların güvenlik sorunu.

Peki bu güvenlik yalanları ne? Nelere Dikkat etmeliyiz? Gelin Android telefonlarda güvenlik yalanı konusuna 3 madde halinde bir göz atalım. Tavsiyeleri uygulayarak kendinizi ve akıllı telefonunuzu koruyabilirsiniz.

Android telefonlarda güvenlik sorunları var.

Android Telefonda Güvenlik Yalanı ve Çözümü

Google Play Store Güvenlidir

Android telefonlarda güvenlik uyarısı.
Google Play Store

Play Store güvenli denilsede hiçde güvenli gözükmüyor. Android cihazlarda bir uygulama yada oyun indirmek istediğimizde kullandığımız uygulama mağazası Play Store güvenli değil. Google Play Store’da bulunan binlerce uygulama için zararlı yazılımlar hala mevcut. ESET araştırmacılarının yaptığı açıklamada uygulama mağazasında birçok zararlı yazılımın hala mevcut olduğu gözüküyor. Her uygulama bu şekilde değil tabikide. Özellikle yeni çıkan yada çok revaçta olmayan bilinirliği az uygulamalarda bul duruma rastlanabilir.

Bu yüzden eğer şüphelendiğiniz uygulamalar varsa bul uygulamaları pc üzerinde test etmenizi öneririz.

Android İşletim Sistemi Güvenli

Android İşletim Sistemi Güvenli

Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda uygun ayarlamalar yapılınca sistemin güvenilir olacağı söyleniyor. Ama bu durumun böyle olmadığını biliyoruz. Android akıllı telefonlarda tüm ayarları optimal duruma getirseniz de güvenlik açıkları hala olabilir. Güvenlik açıklarını kullanarak zararlı yazılımlar sisteme sızabilir. Bu ayarlar en iyi şekilde yapılsa dahi bazı güvenlik açıkları kalıyor buda zararlı yazılımların giriş kapısı oluyor.

Uygulamayı Silerseniz Telefondan Tamamen Silinir

Android telefonlarda uygulamalar güvenli mi?
Android Uygulamaları

Eğer kullandığınız uygulamayı telefonunuzdan silerseniz uygulamanın tamamen silineceğine inanıyorsanız o işi unutun. Zararlı yazılımlar telefona genelde uygulamalarla birlikte yüklenir. Bir uygulamayı silseniz bile zararlı yazılım çalışmaya devam edecektir. Bu tip durumlardan kurtulmak için size önerimiz cihazı fabrika ayarlarına döndürmek olacaktır. Tek çözüm yolu varsa oda cihazı fabrika ayarlarına döndürmektir. LAB kategorisinde teknoloji ve bilim adına gelişmeleri bulabilirsiniz.

Başlıklar: , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

25 Ağustos 2019, 08:37

Bill Gates Sizden Her Gün Yardım İstemez

Bill Gates‘in sizden yardım istemesi her gün değildir. Birkaç gün önce, tam da bunu yaptı. Bir tweette Gates, hepimizi dünyanın sorunlarını çözmesi için yardımımıza ihtiyaç duyduğu 10 büyük küresel mücadeleye katılmaya davet etti. Bill Gates’in işaret ettiği 10 büyük küresel meydan okuma, MIT Teknoloji Dergisi’nin son sayısında yer aldı. Bu...

Devamını Görüntüle