SON DAKİKA

Ankara Üniversitesi Teknokent Prototip Atölyesi Açıldı

Ankara Üniversitesi Teknokent Prototip Atölyesi Açıldı

Ankara Üniversitesi Teknokent Protatip Atolyesi Açıldı. Ankara Kalkınma Ajansı’nın desteğiyle kurulan Ankara Üniversitesi Prototip Lab hizmete açıldı. Atölye Türkiye’deki tüm yaratıcı zihinlerin, firmaların, iş fikri sahiplerinin kullanımına açık. Üniversiteden yapılan açıklamada, “Mart 2020 tarihine kadar sadece sarf malzemeleri getirilerek ücretsiz kullanılabilecek” denildi.

Ankara Teknokent

Ankara Üniversitesi Teknokent

Ankara Üniversitesi Gölbaşı Teknokent’de yer alan Prototip Lab hizmet vermeye başladı. Üniversiteden yapılan açıklamada, “Atölyede ihtiyacınız olan tüm malzemeler ellerinizin altında. Prototip Atölyesi’nde fikirleri tasarıma, tasarımları elle tutulur fiziksel ürünlere dönüştürüyoruz. Bu aşamada Ankara Üniversitesi Teknokent olarak sizlere ücretsiz mentorluk desteği de sağlıyoruz. Kullanım için randevu almak yeterli. Prototip Atölyesi’nin açılmasıyla KOBİ’lerin rekabetçilik kapasitesini artırması, imalat sanayiine yönelik nitelikli ara eleman ihtiyacı için eğitim programları geliştirmesi, girişimciler için sürdürülebilir bir bilgi ve iletişim ağı oluşturulması, prototip üretim ve teknik doğrulama faaliyetlerini yürütebilecekleri ortak üretim alanlarının oluşturulması, ticarileştirme öncesi proses adımlarını ve dokümantasyonunu oluşturabilecekleri yazılım oluşturulması, girişimcilere yönelik iş planı, pazarlama ve dış ticaret alanlarında mentörlük desteği sağlanması amaçlarına hizmet etmesi bekleniyor” ifadelerine yer verildi. Prototip Atölyesi’ni kullanmak isteyen öğrencilerin ücretsiz olan ön kuluçka programına katılarak Prototip Lab’ı kullanma imkanına sahip olabilecekleri kaydedildi. (BSHA)

Başlıklar: , , , , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

15 Mart 2020, 13:08

Corona Virüsü Hakkında Merak Ettiğiniz Herşey – 41 Soru ve Cevap

CORONA virüsü hakkında uzmanlar tarafından cevaplanmış 41 soruyu sizler için derledik. Corona (Covid-19) virüsü hakkında tüm sorulara cevap verdik. Corona Virüsü Hakkında 41 Soru ve Cevapları Corona virüsü hakkında neler biliyorsunuz? Yeni Corona virüsü, yani tıp dilinde COVID-19 geçen Aralık ayında Çin’in Wuhan kentinde 92.000’den fazla küresel enfeksiyon ve 3.100...

Devamını Görüntüle