SON DAKİKA

Bağışıklık Sistemini Güçlendiren Besinler ve Sebzeler

Bağışıklık Sistemini Güçlendiren Besinler ve Sebzeler

Bağışıklık sistemini güçlendiren besinler ve sebzeler neler? Hangi yiyecekler bağışıklık sistemini güçlendirir? Salgın hastalıklar ve virüslerden korunmak için yediğiniz sebzelere ve diğer besinlere özen göstererek bağışık sisteminizi güçlendirebilirsiniz.

Ülkemizde hızla yayılan corona virüsü (covid-19) ve diğer virüslere karşı önlem almak için antioksidan ve bol vitaminli yiyecekler tüketilmelidir. Peki hangi sebzeler bağışıklık sistemini güçlendirir? Bağışıklık sistemine iyi gelen besinler ve sebzeler…

Bağışıklık Sistemi Nasıl Güçlenir?

Bağışıklık sistemi nasıl güçlenir?
Hangi Besinler Vücut Direncini Arttırır?

Bağışıklık sistemi nasıl güçlenir? sorusunun cevabı son zamanlarda en çok aranan konu. Düzenli uyku uyumak, sağlıklı beslenmek, spor yapmak gibi herkesin bilip ama uygulamakta güçlük çektiği aktiviteler aslında bağışıklık sistemini güçlendiren en önemli faktörlerden.

  • Vitamin bakımından zengin sebzeler ve meyveler tüketilmelidir.
  • Egzersiz ve sporu hayatınıza katın. Düzenli olarak spor yapın.
  • Zararlı alışkanlıklarınızı mümkünse bırakın bırakamıyorsanız en aza indirin. Alkol ve sigara gibi kötü alışkanlıklardan uzak durun.
  • Günlük olarak düzenli bir şekilde 7 saat uyku uyuyun. Uykusuz kalmak bağışık sisteminizi zayıflatır.
  • Vücud temizliğinize özen gösterin
  • Stresten ve sizi huzursuz eden şeylerden kaçının.    

Hangi Besinler Bağışıklık Sistemini Güçlendirir?

Salgın astalıklar ve soğuk algınlığı gibi enfeksiyonlara yakalanmamak için uzmanlar en çok sebze tüketilmesini öneriyorlar. Peki sebze tüketmek bağışıklık sistemini güçlendirir mi? Hangi sebzeleri tüketmek daha faydalı?

Yediğimiz sebzelerin içinde bulunan vitamin, mineraller ve ayrıca antioksidanlar vücud direncimizi arttırmaya yarayan besinlerdir. Bunun dışında enfeksiyonların yayılmasını ve bağışıklık sistemine etki etmesini engelleyen birçok sebze çeşidi de bulunmaktadır.

Bağışıklık Sistemini Güçlendiren Besinler, Sebzeler

Brokoli’nin Bağışıklık Sistemine Etkisi

Bağışıklık sistemine iyi gelen faydalı yiyecekler ve sebzeler. Hangi besinleri tüketmek bağışıklık sistemini güçlendirir.
Bağışıklık Sistemine İyi Gelen Yiyecekler

Brokoli içinde barındırdığı A, C ve E vitaminleri sayesinde vücut direncimizi arttıran sebzeler arasında en önemlisidir. Brokolinin içinde bulunan lifler ve antioksidanlar da ayrıca sağlığınıza fayda gösterecektir. Brokoliyi tüketmek ve en iyi şekilde faydalanmak için uzmanlara göre az pişmiş şekilde yemek daha etkili olacaktır.

Sarımsak Vücut Direncini Arttıran Besin

Sarımsak yemek bağışıklık sistemine güçlendirmeye faydalı mı?
Sarımsak Yemenin Faydaları

Sarımsak yemek ve düzenli olarak tüketmek sağlığa çok faydalı olacaktır. Uzun yıllardır halk arasında doğal antibiyotik olarak da bilinir. Sarımsakta “allisin” adı verilen ve çok yoğun kükürt sayesinde sarımsak bağışıklık sistemini olumlu yönde etkiler. Vücut fonksiyonlarını düzene sokmak konusunda da sarımsak önemli bir besindir.

Zencefilin Sağlığa Faydaları

Zencefil bağışıklık sistemini güçlendiren besinler arasında.
Hangi Besinleri Tüketmek Vücut Direncini Arttırır?

Genelde kış mevsimine geçiş döneminde yakalanılan soğuk algınlığı ve boğaz arıları gibi hastalıklarda başvurduğumuz zencefil, aslında muhteşem bir bağışıklık sistemi güçlendiricisi. Corona virüsü gibi salgın hastalıklardan korunmak ve kurtulmak için zencefil tüketmekte fayda var.

Ispanak ve Faydaları

Bağışıklık sistemine faydalı besinler. Ispanağın faydaları.
Ispanak ve Faydaları

Ispanak bağışıklık sistemini artırmakta besin değeri yüksek olan sebzeler arasında en önemlilerinden birisi.

Lahana – Kırmızı ve Yeşil Lahana

Bağışıklık sistemini güçlendiren besinler neler?
Lahana Bağışıklık Sistemeni Güçlendirir mi?

Kırmızı yada yeşil lahana içerdiği yüksek besin değerinin yanı sıra içerdiği antioksidan sayesinden bağışıklık sistemine iyi gelen sebzeler arasında.

Fasulye

Bağışıklık sistemini güçlendiren besinler ve sebzeler neler?
Hangi Sebzeler Bağışıklık Sistemine İyi Gelir?

Günlük yaşamınızda tüketeceğiniz normal miktarlardaki fasulye, virüslere karşı sizi koruyacak ve Corona gibi salgın hastalıklar, solunum yolu enfeksiyonlarına karşı bağışıklık sisteminize iyi gelen bir besindir.

Başlıklar: , , , , , ,

Yorumlar

2 Trackbacks/Pingbacks

  1. Geri bildirim: Balın Faydaları - Ballı Su İçmenin Sağlığa Yararlı 10 Etkisi -BeSosyal on Mart 23, 2020
  2. Geri bildirim: En Çok Enerji Veren Yiyecekler Neler? - BeSosyalBeSosyal on Nisan 18, 2020

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

18 Kasım 2019, 08:23

Dünyanın En Komik Gelin, Damat Pozları ve İlginç Düğün Fotoğrafları

İlginç düğün fotoğrafları hem komikliğiyle güldürüyor hem de derin derin düşündürüyor. Dünyanın en ilginç, en komik düğün fotoğrafları. İlginç gelin ve damat fotoğrafları. Çiftlerin, düğün fotoğraflarında farklılık yaratmak istemesi sonucu ortaya çıkan ilginç ve komik görüntüler. Keşke sadelikten yana olsaymışlar… İlginç Düğün Fotoğrafları 1. Düğün Fotoğraflarında Son Nokta 2. Sinek...

Devamını Görüntüle