SON DAKİKA

Bit ve Sirke Nasıl Temizlenir? Bitlerden Kurtulmanın Formülü

Bit ve Sirke Nasıl Temizlenir? Bitlerden Kurtulmanın Formülü

Bit ve Sirke Nasıl Temizlenir?

Bit ve sirke nasıl temizlenir? Bit ve sirkelerle başı belada olanlara, bit ve sirke için kesin çözümü açıklıyoruz. Ufak çaplı bir bit katliamına hazır mısınız? Hadi bitirelim şu işi!

Bit ve Sirke Nasıl Temizlenir?

Bit Ve Sirkelerden Kurtulmanın Yolları
Bitlerden Kurtulmak İçin
  • Bitler, vücudunuz dışında 24 saat boyunca hayatta kalabilmektedir. Bu yüzden çoğu zaman, bitlerin bulaşmasının nedeni bitli birisiyle kafanızın temas etmesidir. Bir diğer bulaşma nedeni ise, bit bulunan havlu, tarak gibi kişisel eşyaların kullanılmasıdır.
  • Kafanızda biti fark ettiğiniz zaman panik yapmayın, sizi ısırıp kaşındırmaları dışında sağlığa herhangi bir zararları yok. En önemlisi ise kurtulma yöntemi gayet açık. Bunun için yapmanız gereken şey doğru bir yol izlemek.
  • Öncelikle başınızdaki bitlerden kurtulmak için eczaneden bit şampuanı almalısınız. Bu şampuanların içerisinde bit tarağı da bulunmaktadır. Bit ve sirke için kesim çözüm, son bit yumurtasına kadar onları haklamanızdır. Unutmayın ki, canlı bir bit ya da yumurtayı atlamışsanız tekrar bitleneceksinizdir ve şunu da eklemeliyim ki; maalesef bir bir 300 adet yumurta bırakabilmektedir.

Bit ve Sirkelerden Kurtulmanın Yolu

Saç Biti
Saçlarda Bitlenme
  • Bit şampuanınızı ( losyon/sprey/köpük/krem) kullanma talimatına göre uygulayın, bit tarağıyla ölü bitleri ve sirkeleri ayıklayın. Bit tarağını kullanırken, saçınızı bölümlere ayırarak saçı kökünden ucuna kadar taramalısınız. Daha sonra tarağı, ılık bir su dolu kapta çalkalayın. Saçın her yerini bitirdikten sonra bit tarağını kaynar su dolu kapta 5dakika ya da daha fazla bekletin. Böylece üzerindeki bitler ölecektir ve bunu her kullanımdan sonra yapın.
Bit Ve Sirkeler Nasıl Temizlenir?
Bit Ve Sirkeler Nasıl Temizlenir?
  • Elinize gelen bitleri, sıcak suya atabilir ya da tırnağızıyla çıt çıt kırabilirsiniz. Çıtlamıyorsa muhtemelen ölmüştür.
  • Giydiğiniz kıyafetleri, kullandığınız çarşafları çok sıcak suda yıkamalısınız. Sıcak suya koyamayacağınız eşyalarınızı, bir torbaya koyup ağzını bağlayarak 2 hafta bekletebilirsiniz. Böylelikle, aç ve havasız kalan bitler ölmüş olacaktır.
  • İlk hafta, 8saatte bir bit tarağıyla kafanızda canlı bit aramaya devam edin. İkinci hafta ise 16 saatte bir bunu yapmayı sürdürün. Ayrıca tedavinizi uyguladıktan 10 gün sonra, yumurtadan yeni çıkacak bitlere karşı tekrar uygulamalısınız
  • Bit yumurtalarını daha kolay ayıklayabilmek için, yarım su bardağı suyla yarım su bardağı elma sirkesini karıştırıp saçlı deriye ve saçlarına dökebilirsin.
  • Bitlerden kurtulmak için, bulaştırdığını düşündüğünüz bir kişi varsa onu bu konuda uyarmalısınz. Bitlerden arınmaması gibi bir durumda tekrar bulaşacaktır. Ayrıca bitlerinizden kurtulana kadar, başka birine bulaştırmamak için dikkatli davranmalısınız.

Önemli: Bit ilaçlarını evcil hayvanlarının üzerinde kullanmamalısın. Çünkü bu onlara zarar verebilir. Hatta öldürebilir.

Umarım yazımız senin için faydalı olmuştur Peki Kasık Biti (Yengeci) Nedir? Kasık Biti Belirtileri Ve Tedavisi yazımızı okumaya ne dersin?

Başlıklar: , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

14 Nisan 2020, 15:55

Corona Virüs Senaryoları

Corona virüs senaryoları. Dünyayı saran Corona Virüsü hakkında bir sürü farklı senaryo ortaya atıldı. Korona virüsü yarasadan çıktı diyen de var, virüs hakkında senaryo üretip labaratuvarda üretildi diyende. Bugün sizlerle bu virüs senaryolarına bir göz atacaz. Acaba hangisi doğru yorum sizin. Covid-19 (Corona Virüs) Senaryoları Corona Virüs senaryoları için, Fransız...

Devamını Görüntüle