SON DAKİKA

Black Friday 2019 – Black Friday Nedir, Ne Zaman?

Black Friday 2019 – Black Friday Nedir, Ne Zaman?

Black Friday 2019

Black Friday 2019 ne zaman? Black Friday (Kara Cuma) nedir? Black Friday adını nereden almaktadır? Ülkemizde de yaşanan, Black Friday (Kara Cuma) indirim çılgınlığıyla ilgili detayları yazımızda paylaştık.

Black Friday Nedir?

Black Friday İndirimleri
Black Friday Nedir?

Black Friday (Kara Cuma) Başta ABD’de olmak üzere tüm dünya ülkelerinde yapılan bir alışveriş çılgınlığıdır. Peki neden Black Friday olarak geçmektedir? Binevi indirim şöleni olan ve tüm dünyada yaşanan Black Friday ( Kara Cuma) aslında 1932 yılından 1961 yılına kadar sadece, Noel alışverişlerinin başlama sezonu olarak düşünülmekteymiş. Kara Cuma ismiyle Türkiye’de eleştirilere maruz kalan Black Friday aslında Cuma gününü kötülemek için seçilmiş bir isim değil. Peki Black Friday adını nerden alıyor?

2019 Black Friday Ne Zaman?

Black Friday Türkiye
Black Friday Ne Zaman?

Black Friday, ABD’de de şükran gününden sonraki Cuma gününde kutlanmaktadır. 2019’da Black Friday çılgınlığı 29 Kasım gününe düştü. Black Friday şuan ki adıyla anılmasından önce, yapıldığı gün ABD’deki marketler, erken saatlerde mesaiye başlayıp mesaiyi geç saatlere kadar devam ettirirmişler. Yani yoğun bir şekilde çalışmaktaymışlar. Bu tempoya alışveriş indirimleri de eklenince, alışverişe olan talepte epeyce artış görülmüş. İndirimlerin eklendikten sonra ki her Şükran gününden sonraki Cuma yoğunluk yaşanır olmuş ve yine 1961 yılında Philadelphia’da bu günde adım atılamayacak kadar bir yoğunluk üzerine trafik durmuş, insanlar yoğunluktan birbirini ezmiş. Bunun üzerine bu alışveriş çılgınlığı ”Black Friday” olarak anılmaya başlanmıştır.

Black Friday’da dünyanın her yerinden firmalar çarpıcı indirimler yapmaktadırlar. Özellikle Amerika’da bu indirimler, ürünlerin maliyet fiyatına satılmasından dolayı büyük ilgi görmektedir. Türkiye’de yapılan bu indirimler tabiki Amerika’da olan indirimler kadar büyük değildir. Ancak normal günlere göre hatrı sayılır bir indirim oranı vardır.

Başlıklar: , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

28 Ağustos 2019, 06:34

Masaj Teknikleri Neler – Masaj Yapmak

Masaj teknikleri neler, masaj nedir, masaj nasıl yapılır? Herkese masaj yapılır mı? Hangi masaj teknikleri daha iyi? Bu yazımızda masajı ele aldık ve tekniklerini sizlere aktarıyoruz. MASAJ  Evde kendi kendimize masaj teknikleri uygulayabiliriz. Uygulayacağımız basit yöntemlerle kaslarımızı rahatlatabiliriz.  İTMEK – Masaj Teknikleri Neler Tek hat üzerinde iterek yapılan harekettir. Bu...

Devamını Görüntüle