SON DAKİKA

Cam Yiyen Adam: 40 Yıldır Çatır Çatır Cam Yiyor!

Cam Yiyen Adam: 40 Yıldır Çatır Çatır Cam Yiyor!

Cam Yiyen Adam! Bursa’nın İznik ilçesinde yaşayan, 59 yaşındaki Nusret Aktaş,19 yaşından beridir cam yediğini söyledi. Nusret Aktaş, bu garip ve tehlikeli alışkanlığıyla ilgili şu ifadeleri kullandı; “40 yıl önce bir restoranda yemek yedeğimiz sırada bardak kırıldı. Bende bardağı ısırıp yedim. İlk olarak orada başladım. 19 yaşımdan bu yana cam yiyebiliyorum”  ayrıca cam yeme alışkanlığının sağlığına herhangi bir zararının olmadığını  “Vücudum gayet sağlıklı, sadece uyku bozukluğum var” sözleriyle belirtti.

Cam Yiyen Adam Nusret Aktaş!

Bu durum size garip gelse de tıpta elbette bir açıklaması var. Halk diliyle yabancı cisim yeme alışkanlığı olarak bilinen pika sendromu. Pika sendromu yaşayan kişiler; gıda olarak değerlendirilmeyen ve besin değeri içermeyen maddeleri tüketmektedirler. Yani, kısaca bir tür yeme bozukluğu. Elbette Pika sendromu olan kişilerde yabancı madde tüketilmesi sonucu, tükettikleri maddelere göre zararlı sonuçlar oluşabilmektedir. Buna bağırsak tıkanması ve yaralanmaları, ağız içi yaralanmaları örnek gösterebiliriz. Pika sendromunun psikolojik nedenleri olmakla birlikte; demir, bakır, çinko eksiklikleri gibi nedenleri de bulunmaktadır.

”Ee Nusret amcaya bir şey olmamış ama?” diye düşünmeden söyliyim, siz gene de bunu ”Denemeyiniz.” kategorisine alın ve çevrenizde cam gibi yabancı madde tüketen bir tanıdığınız varsa ya da bu kişi sizseniz uzman birinden yardım almayı geciktirmeyin.

Okumaya, En Garip Ve Ürkütücü Ruh Hastalıkları yazımızla devam etmek ister misin?

Başlıklar: , , , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

17 Aralık 2019, 13:51

Haluk Bilginer Emmy Ödülü Almasıyla İlgili Konuştu

Haluk Bilginer, Emmy Ödülü almasıyla ilgili konuştu. Haluk Bilginer, Şahsiyet dizisindeki üstün performansıyla 47. Uluslararası Emmy Ödülleri’nde ”En İyi Erkek Oyuncu” seçildi. New York’da düzenlenen törende En İyi Erkek Oyuncu Ödülü’nü alan Haluk Bilginer, ” Kendimden çok Türkiye’ye bu ödül gittiği için mutluyum.” dedi. İşte haberin detayları… Haluk Bilginer Uluslararası...

Devamını Görüntüle