SON DAKİKA

Cam Yiyen Adam: 40 Yıldır Çatır Çatır Cam Yiyor!

Cam Yiyen Adam: 40 Yıldır Çatır Çatır Cam Yiyor!

Cam Yiyen Adam! Bursa’nın İznik ilçesinde yaşayan, 59 yaşındaki Nusret Aktaş,19 yaşından beridir cam yediğini söyledi. Nusret Aktaş, bu garip ve tehlikeli alışkanlığıyla ilgili şu ifadeleri kullandı; “40 yıl önce bir restoranda yemek yedeğimiz sırada bardak kırıldı. Bende bardağı ısırıp yedim. İlk olarak orada başladım. 19 yaşımdan bu yana cam yiyebiliyorum”  ayrıca cam yeme alışkanlığının sağlığına herhangi bir zararının olmadığını  “Vücudum gayet sağlıklı, sadece uyku bozukluğum var” sözleriyle belirtti.

Cam Yiyen Adam Nusret Aktaş!

Bu durum size garip gelse de tıpta elbette bir açıklaması var. Halk diliyle yabancı cisim yeme alışkanlığı olarak bilinen pika sendromu. Pika sendromu yaşayan kişiler; gıda olarak değerlendirilmeyen ve besin değeri içermeyen maddeleri tüketmektedirler. Yani, kısaca bir tür yeme bozukluğu. Elbette Pika sendromu olan kişilerde yabancı madde tüketilmesi sonucu, tükettikleri maddelere göre zararlı sonuçlar oluşabilmektedir. Buna bağırsak tıkanması ve yaralanmaları, ağız içi yaralanmaları örnek gösterebiliriz. Pika sendromunun psikolojik nedenleri olmakla birlikte; demir, bakır, çinko eksiklikleri gibi nedenleri de bulunmaktadır.

”Ee Nusret amcaya bir şey olmamış ama?” diye düşünmeden söyliyim, siz gene de bunu ”Denemeyiniz.” kategorisine alın ve çevrenizde cam gibi yabancı madde tüketen bir tanıdığınız varsa ya da bu kişi sizseniz uzman birinden yardım almayı geciktirmeyin.

Okumaya, En Garip Ve Ürkütücü Ruh Hastalıkları yazımızla devam etmek ister misin?

Başlıklar: , , , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

17 Ekim 2019, 16:49

2019 KYK Burs Başvurusu Nasıl Yapılır ?

KYK burs başvurusu nasıl yapılır, KYK bursu başvuruları hangi tarihlerde gerçekleştirilecek? KYK bursu ne kadar? KYK burs başvurularının başlaması ile birlikte geçimlerine katkı sağlamak isteyen öğrenciler KYK bursu ile ilgili güncel bilgilere ulaşmak için aramalarda bulunmaktadırlar. Öğrencilerin kafasındaki soru işaretlerini kaldırmak için KYK bursu ile ilgili güncel bilgileri yazımızda topladık....

Devamını Görüntüle
Maç Sonuçları & Canlı Skor ortaklığıyla sunulmaktadır.