SON DAKİKA

Çok Mutsuzum Diyenlere Mutlu Hissetmenizi Sağlayacak 6 Madde

Çok Mutsuzum Diyenlere Mutlu Hissetmenizi Sağlayacak 6 Madde

Mutlu Hissetmenizi Sağlayacak 6 Şey. Mutsuzum diyen herkesin mutlaka okuması gereken mutlu hissetmenizi sağlayacak 6 madde.

Bakıyorum da herkes mutluluğun formülünü arıyor. İşleri ne kadar karmaşık bir hale getirirseniz o kadar içinden çıkamazsınız. Basit düşünürseniz anlayacaksınız ki mutluluğun formülü gayet açık. Herkesin nasıl mutlu olduğu kişiliğine, değerlerine göre değişse bile aslında temelde ufak tefek şeyler yatıyor. Bakalım bu ufak tefek şeyler neymiş… İşte mutlu hissetmenizi sağlayacak 6 madde!

İnanmak

İnan

En başta inanmanız gerekiyor. Kendinize ve geleceğe dair inancınızı kaybetmediğiniz sürece olumlu düşünebilirsiniz.

Hayatta her zaman başımıza birtakım kötü şeyler gelir ve gelecektir de. Yaşadığımız kötü olaylara benzeri şeyler yaşasak bile ilk defa yaşıyormuş gibi üzülürüz. Aslında düşünecek olursanız bu ilk değil, daha önce de yaşadınız ve üstesinden geldiniz. Buna rağmen daha fazla üzülmenizin nedeni her birini birbirinin üzerine koyup daha çok hayal kırıklığına uğramanız ve yine mi? diyerek karamsarlığa kapılmanızdır. Kendinize sormanız gereken şey ‘’en kötü ne olabilir?’’

 Her zaman en kötüsüne kendinizi alıştırıp her şeyin düzeleceğine inanmakla birlikte, hikâyenin sonunu merakla bekler ve bu hikâyeyi yazanın siz olduğunu unutmazsanız mutlu olabilirsiniz.

İnanmaktan vazgeçmeyin. Unutmayın ki kaderinizi değiştiremezsiniz ancak onu siz şekillendirirsiniz.

Olumlama

Olumlama; kısacası kendinizi pozitif yönde motive etmeniz, olumsuz şeyler düşünmemenizdir. İçinizden geçen iyi niyetleri gerçekten inanarak dile getirirseniz olumlama yapmış olursunuz.Hiç düşündünüz mü böyle olacağını biliyordum dediğiniz şeyi aslında böyle olacağına inandığınız için de yaşıyor olabilir misiniz? Kendinize ve çevreye yaydığınız enerjiden etkilendiğinizi unutmayın.Kendinize karşı acımasız olmayın. Kendinizi motive ettirici sözler söyleyin. Olumsuz cümleler kullanmaktan kaçının. Ben bu işte en iyisiyim diyen bir insan buna inanmasıyla birlikte zamanla o işin gerçekten de en iyisi olabilir.Mutsuz olmadığınız halde mutsuz bir halde gibi davranmanız beyninizi mutsuz olduğu konusunda ikna edecektir.Sorunlarınız sizin onları kafanıza taktığınız kadar büyüktür. Size tavsiyem olumlamayı bir aktivite olarak değil bir yaşam tarzı olarak benimsemenizdir.

Harekete Geçmek

Elbette oturduğunuz yerden bir şeyleri düzeltemezsiniz, ipin ucunu bir yerden tutmalısınız artık.Hayatında bir şeyleri değiştirmek isteyip de harekete geçmeyen insanlar bu isteklerini yerine getiremeyince de mutsuz olurlar. Hayatınızı bir defter olarak düşünün bir anda yazıp son sayfaya kadar gelemezsiniz, sıkılır tekrar sayfaları söküverirsiniz. Her zaman ufak ufak ilerlemeyi küçük hedefler koymayı ve bu hedeflere ulaştığınız zaman kendinizi ödüllendirmeyi unutmayın. Size zarar veren insanlarla bağınızı koparın, hayallerinize doğru adım atın, beklemeyin şimdi harekete geçin.

Bencillik

Seven insan sevilir, mutlu eden mutlu olur hayat müşterek dostum! İlişkilerinde bencil davranan insanlara karşı sencil yani onu düşünen, anlayış içerisinde olan bir insan olman sadece senin zararınadır. Herhangi bir ilişkinde karşılıklı olarak birbirinize karşı sevgi, saygı, anlayış içerisinde değilseniz karşı taraf için yaptığın tek taraflı mücadele seni yoracak ve mutsuz edecektir. Unutma sen sonsuz bir enerjiye sahip değilsin herkese saçıp da geri karşılık alamazsan tükenirsin, bu durumlarda buna her ne kadar da bencillik adını vermesek de yerinde yapılan bencillik, evet mutluluk sebebi.

Çözüm Odaklı Ol

Bir derdiniz, sıkıntınız varsa oturup karalar bağlayıp, türlü pişmanlıklar duymayı bırakın. Yapmanız gereken bu sorunu nasıl çözebilirim diye düşünüp çözmek. Eğer halledemeyeceğiniz bir şey ise sorununuzu gündeminize getirmeyi bırakın bu sadece onun büyümesine neden olur. Sorununuzdan kaçmayın da sadece onu öylece bırakın ve başka şeylerle meşgul olun zamanla sizi daha az rahatsız edecektir.Şunu da unutma psikolojik olarak iyi olman sorunlarını daha kolay çözmene yardımcı olacaktır bunun içinde ruh sağlığın için mutluluğunu koru.

Yetinmek

Demek istediğim şey kısa ve öz küçük şeylerle yetinmek! İnsan onca bolluğun, bereketin ve sağlığın içerisindeyken bile nankörlük edip hayatında ne kadar güzellik olursa olsun gider de kötü olanlara odaklanır. Bunu hepimiz için söylüyorum. Doğal bir şey aslında, acı çekmek mutluluktan daha çok baskın bir duygudur. Tek bir acı geriye kalan tüm tatlılıkları unutturabilir. Ancak yaşadığımız her şeyin bir sebebi ve bize bir katkısı vardır. Her şeye rağmen ufak şeylerle yetinebildiğinizde ise işi çözmüş olacaksınız.

Gerçekten mutlu olmak mı istiyorsunuz? İşte şimdi elinize bir kağıt, kalem alın ve sahip olduğunuz sizi mutlu eden şeyleri bir kenara yazın ve onların kıymetini bilin, şükür edin.  

Başlıklar: , , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

08 Ocak 2020, 09:09

En Ayıp Dövmeler – Görüp Görebileceğiniz En Seksi Dövmeler

En Ayıp Dövmeler. Seksi vücutlar üzerinde görüp görebileceğiniz en erotik içerikli ve en ayıp dövmeleri yazımızda listeledik. İşte en ayıp dövme modelleri! En Ayıp Dövmeler – En Seksi Dövme Modelleri 1. Kadınlar İçin Sırta Yapılacak Seksi Dövmeler 2. Kalçaya Yapılacak En Seksi Dövme Önerileri 3. Göğüse Yapılacak Dövme Modeli 4....

Devamını Görüntüle
Maç Sonuçları & Canlı Skor ortaklığıyla sunulmaktadır.