SON DAKİKA

Denizli’de Şaşırtan Olay Burnundan Diş Çıktı! – Altı Yıldır Burnundaymış

Denizli’de Şaşırtan Olay Burnundan Diş Çıktı! – Altı Yıldır Burnundaymış

Burnundan diş çıktı! Ege Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde İngilizce İşletme Bölümü öğrencisi Utku İyigün; rahat nefes alamadığı gerekçesiyle doktora gitmesiyle, 6 yıl boyunca burnunda dişiyle yaşadığını öğrendi!

Sağlıklı nefes alamadığı için doktora başvurdu, burnundan diş çıktı!

İlginç Haberler: Burnundan Diş Çıktı

Utku İyigün’ün sağlıklı nefes alamadığı gerekçesiyle muayene olduğu kulak burun boğaz uzmanı Opr. Dr. Ali Yüksel; muayene sonucunda Utku İyigün’ün burnunda kemik eğriliği ve burun eti büyümesi tespit etti. Bunun üzerine Utku İyigün’e yüz tomografisi çekildi.

Utku İyigün’in çektirdiği tomografi sonucunda, burnunda yabancı bir cisim olduğu tespit edildi. Tomogrofinin incelenmesiyle, Utku İyigün’ün küçükken burnuna kalem sokması ve kalemin arka kapağının burnuna kaçmasıyla orada kaldığı ve orta burun eti bölgesi sol gözünün yanına kadar ilerlemiş olabileceği fikri düşünüldü. Ancak burnundaki ne kalem kapağıydı ne de benzeri bir şey.

Opr. Dr. Ali Yüksel’in, Utku İyigün’ün burnundaki cismin ameliyatla alınması gerektiğini söylemesi üzerine ameliyat yapıldı. Yapılan ameliyat sonrası Utku İyigün’ün burnundan çıkan yabancı cismin kendi dişi olduğu tespit edildi.

6 yıl boyunca burnunda dişiyle yaşamış!

Nefes Alamıyorum Diye Gitti Burnundan Diş Çıktı

Yapılan ameliyat sonucu, Utku İyigün’ün burnundan çıkan dişin 6 yıldır orada olduğu öğrenildi. Utku İyigün’ün doktoruna söylediğine göre; bundan 6 yıl öncesinde bisikletle yolculuk yaparken, minibüse çarpış ve gerçekleşen kazada yüzünden yaralanmış. Bunun üzerine; Utku İyigün’ün kazada çarpmanın etkisiyle diş kökünün koparak, yüz boşluğu içerisine düştüğü ve buradan da burun boşluğuna açılan doğal boşluktan geçerek, orta burun hizasına ilerleyip buraya yerleştiği düşünüldü.

Opr. Dr. Ali Yüksel ameliyatla ilgili şöyle konuştu; “Ameliyatı yaptık, şikayetlerini giderdik ve yabancı cismi burnundan çıkardık. Cisim, sol orta burun eti içine gömülmüş şekildeydi. Cismi incelediğimizde diş kökü olduğu gördük. Hastamız, 6 yıl önce trafik kazası geçirmiş. Bize kaza anında diş köklerinin birinin kırılıp, yüz boşluğu içine düştüğünü söyledi. Enteresan olanı ise bu diş orada kalmamış, burun boşluğuna açılan doğal boşluktan içeri girip, orta burun hizasına kadar gelmiş ve buraya yerleşmiş. İlginç olan kısım bu. Literatüre de baktık, böyle vaka çok az. Hastamızın başına şansızlık sunucu olan gelen bir olay. Dişin orada 6 yıl boyunca kalıp, soluk borusuna ya da yemek borusuna kaçmayıp, enfeksiyon bile ortaya çıkarmamış olması önemli”

Utku İyigün ise şaşkınlığını şu cümlelerle belirtti; “Nefes alamama şikayetiyle hastaneye geldim. Doktor, bana çekilen tomografide, burnumun içinde yabancı cisim olduğunu söyleyip, gösterdi. Kalem kapağı olabileceğini sandık, ameliyatla çıkarıldı. Ameliyatın ardından cismin diş olduğunu öğrendim ve çok şaşırdım. Yaklaşık 6 yıl önce trafik kazası geçirdim, orada olabileceğini düşünüyoruz. Yüzüme darbe almıştım”

Başlıklar: , , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

23 Ağustos 2019, 15:17

Emine Bulut’un Katili Fedai Baran’ın İfadesi

Emine Bulut’un katili Fedai Baran’ın emniyetteki ifadesi şok etti. Kırıkkale’de gerçekleşen korkunç olay. Emine Bulut 4 yıl önce boşandığı Fedai Baran taradından 10 yaşındaki kızları önünde öldürdü. Fedai Baran’ın İfadesi Olaydan sonra katil Fedai Baran’ın emniyetteki ifadesi ilk kez ortaya çıktı. Olayın gerçekleştiği anda çekilen videolarda Emine B.’nin “ölmek istemiyorum”...

Devamını Görüntüle
Maç Sonuçları & Canlı Skor ortaklığıyla sunulmaktadır.