SON DAKİKA

Dünyadaki En Tehlikeli Meslekler Ve Riskli İşler

Dünyadaki En Tehlikeli Meslekler Ve Riskli İşler

Bazı insanlar için işe gitmek demek her gün tehlike ile burun buruna olmak demek. Bu zor şartlarda ki riskli işleri birinin yapması gerekir. Tehlikeli mesleklerin bazılarını sizler için derledik.

Dünyadaki En Tehlikeli Meslekler ve Riskli İşler Hangileri?

Her mesleğin kendine göre bir zorlugu ve riskleri mutlaka vardır. Ancak öyle tehlikeli işler varki insanlar bu mesleği neden yapıyor diye düşündürüyor. Nitekim en riskli mesleği yapacak kişilerede ihtiyacımız var. Hiç beklenmedik mesleklerin ne kadar tehlikeli olduklarını öğrenin

1. Arama Ve Kurtarma Personelleri

Arama kurtarma personellerinin yaptıkları iş çok tehlikeli.
Tehlikeli Mesleklerin Arasında Yer Alan Arama Kurtarma Personelleri

Depremlerde, fırtınalarda, sellerde ve bunlar gibi daha bir çok olaylarda kaybolan insanları bulup kurtarmak arama ve kurtarma personellerinin görevidir. Bu şartlarda bu insanlardan başka bu işi yapacak pek bir alternatif bulunmuyor o yüzden herkes onlara güvenmek zorunda ve onların da güvenleri boşa çıkarma lüksü yok. Bu yüzden başkalarının hayatını kurtarmak için kendi hayatlarını hiçe saymak zorundalar.

2. İtfaiyeci

İtfaiye personeli tehlikeli meslekler listesinde.
Dünyanın En Tehlikeli İşleri – İTFAİYE

Hiç düşünmeden bir canı kurtarmak için kendi canlarını tehlikeye atıp alevlerin içine korkusuzca yürüyen itfaiye personelleri en tehlikeli meslekleklerden birini icra ediyorlar.

3. Korumalar

Özel korumaların yaptıkları iş son derece tehlikeli ve riskli.
Korumalık Yapmanın Riskleri ve Tehlikeleri

Neyi ve kimi nasıl koruduklarının pek önemi olmayan, tek önemli şey sadece işlerini yaparken kendi canlarını tehlikeye atmaları gerektiği.

4. Elektrik Hattı Çalışanları

Yüksek gerilim hatlarında çalışanların mesleki tehlikeleri ve riskleri.

Bu çalışanlar kimi zaman çok uzun direklere tırmanmak zorunda kalabiliyorlar. Hayatlarını yukarıdan düşerek veya yüksek elektrik akımına kapılarak kaybedebilirler. Ama onlar bu işi bizim evlerimize ışığı getirmek için canlarını hiçe sayarak yapıyorlar. Bu iş gerçekten de Dünyadaki En Tehlikeli Meslekler arasında listenin en üstünde olmalı.

5. Keresteci

Çok tehlikeli ve riskli bir meslek olan kerestecilik yani odunculuk.

Çok riskli ve tehlikeli bir iş olan kerestecilik mesleğinde de her yıl onlarca kişi hayatını kaybetmektedir. Kimi zaman kereste yığınlarının veya ağaçların altında kalarak kimi zaman ise kereste makinelerine kendilerini kaptırarak hayatlarını kaybedebiliyorlar.

6- Çöpçüler

Çöpçülerin mesleki tehlikeleri ve riskleri.

Çöpçülerin işi, sadece evinizin önünde ki çöpü almak değildir. Makine ve vinç operatörleri de bu işin içinde olunca kazalarda kaçınılmaz oluyor. Büyük şehirlerde ki işçiler sürekli ezilme ve araba çarpmasıyla karşı karşıyadırlar.

7- Demir – Çelik İşçileri

En tehlikeli işlerden birisidir. En ufak bir yanlış sizi çok kötü bir duruma sokabilir

En tehlikeli işlerden birisidir. En ufak bir yanlış sizi çok kötü bir duruma sokabilir. Bina iskeleti inşa eden işçiler için yüksek düzeyde güvenlik önlemleri alınmış olsa da her yıl onlarca ölüm gerçekleşmektedir. Sadece inşaat alanlarında değil demir ve çelik fabrikalarında da çeşitli feci kazalar meydana gelerek can kaybı yaşanmaktadır.

8- Kamyon ve Tır Şoförlüğü

Kamyon ve tır şoförlüğü yapmanın tehlikeleri, zorlukları ve riskleri neler?
Kamyon Şoförlüğü Tehlikeli Bir Meslek Mi?

Aslına bakılırsa kamyon şoförleri en az hata yapan ve kaza oranı en düşük olan sürücülerdir. Genel olarak kamyon şoförleri başka insanların hatalarını önlemek için kaza yapıyorlar.

9- Çatı Tamircileri

Çatı tamir işleri yapanların maruz kaldığı tehlikeler.

İşleri sürekli yükseklerde ve çalışması zor olan alanlarda çalışmak olan bu işçiler, ihmallere de bağlı olarak genel de düşerek canlarını kaybediyorlardı.

10- Çiftlik Çalışanları

Çiftçilik mesleğinin riskleri.

Çalışma saatlerinin çok uzun olması, kullanılan aletlerin çok tehlikeli olması ve kullanılan tarım ilaçlarının zararlı olması çiftlik çalışanlarının ölmesine neden olabiliyor.

Okumaya Devam Et : Evde Çalışmanın Avantajları Ve Dezavantajları

Başlıklar: , , , , , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

22 Kasım 2019, 07:16

Çin Seddi Hakkında Muhtemelen Bilmediğiniz 25 Bilgi

Çin Seddi dünyanın en uzun savunma duvarı olarak bilinmektedir. Yapılış amacı; kuzeyden gelen Türk akınlarını önlemek olarak bilinmektedir. Bu yüzden hafiften bizim için de bir gurur kaynağı olmuş ve merak uyandırmıştır. İşte Çin Seddi Hakkında 25 Bilgi 1. Çin Seddi Kaç kilometredir? Çin Seddi’nin uzunluğu önceden 8.850 Km olarak bilinmekteydi....

Devamını Görüntüle