SON DAKİKA

En İyi 5 Ücretsiz Burs 2020 – Amerika İngiltere ve Almanya Burs Rehberi 2020

En İyi 5 Ücretsiz Burs 2020 – Amerika İngiltere ve Almanya Burs Rehberi 2020

Ücretsiz burs kazanıp yurtdışında eğitim almak kim istemez. Bir çok kişi geri ödemesiz yurtdışı eğitim bursu arıyor. Fakat ücretsiz burs (Geri Ödemesiz) almak birçok kişi için bir rüya olmaktadır. Dünyanın dört bir yanındaki öğrenciler Amerika’da, İngiltere’de, Almanya’da eğitim görme hayaline kapılıyor, fakat maliyet her zaman önlerinde duruyor. Biz de bu konuyu ele alıp nasıl geri ödemesiz burs alabileceğinizi anlattık. İşte ücretsiz yurtdışı eğitim bursları.

Yurtdışı Bursları – Geri Ödemsiz Ücretsiz Burslar

Ücretsiz Burs Veren Yerler - Ücretsiz Burs Rehberi

Fulbright Amerikan Bursu – Ücretsiz Burs

Fulbright Bursu, yüksek lisans, doktora öğrencilerinin, profesyonellerin ve genç sanatçıların Amerika Birleşik Devletlerindeki herhangi bir üniversitesinde tıp, sanat, mühendislik, sosyal bilimler ve diğer alanlarda eğitim almaları için iyi bir fırsat sağlamaktadır.

Fulbright Bursu Nedir?

Her yıl yaklaşık 4.000 öğrenci Fulbright Vakıfları ve ABD Büyükelçiliği desteğiyle burs almaktadır. Öğrenim ve seyahat ücretleri ile aylık harcama ücreti ve çalışma süresi boyunca sağlık sigortası karşılanmaktadır.
Programa girmek için hak kazanma koşulları ve resmi web sitesinde yayımlanan başvuru tarihleri ülkeye ve aradığınız çalışma alanına göre değişiklik göstermektedir.

Fulbright Bursuna Nasıl Başvururum?

Başvurular, seçim ve üyelik süreçleri boyunca ülkenizde ikamet etmek, TOEFL veya IELTS sertifikası ile İngilizce yeterliliğinizi kanıtlamak ve başvuru mektubunun transfer yerine geçecek olması gibi sabit koşullara ek olarak Haziran ve Ağustos 2020 tarihleri arasında başlayacaktır.
Burs, başvuru sahibinin not ortalamasını dikkate almaz fakat lise, lisans veya yüksek lisans öğretimlerinin dengi bir beyan hazırlanmalı ve kendi kendine bireysel eğitim ve kurslarla alınmış sertifikalar da dikkate alınmaktadır.

Ücretsiz Burs Veren Yerler - Yurtdışı Bursu Nasıl Alırım?

Chevening Hibe Burs – Ücretsi Burs

Chevening Bursu, İngiltere’de dünyanın dört bir yanından gelen genç liderler için herhangi bir yüksek lisans programı için tam fon sağlamaktadır.

Chevening Bursu Nasıl Alınır? – Ücretsiz Burs

Hibe, daha iyi bir gelecek yaratmak için gerekli çözüm yaratma, liderlik sağlama fikrine, tutkusuna ve etkisine sahip olan kişileri kabul etmektedir. Hibe, bireylerin mesleki ve akademik hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmak için seyahat, konaklama ve eğitim ücretleriyle 1 yıl sürmektedir.
Başvuru sahiplerinin lisans derecesine sahip olmaları gerekmektedir ve Web sitesinde Hibe tarafından tanımlanan bir dizi hizmet sağlayıcısının İngilizce sınav şartlarını yerine getirmek gerekmektedir. Ayrıca, üniversite mezuniyeti öncesinde, üniversite sırasında veya sonrasında tam zamanlı veya yarı zamanlı çalışma, gönüllülük veya ücretli -ücretsiz eğitimi de kapsayan en az iki yıllık asgari iş deneyimi gerekmektedir.

Burs başvuru tarihi Ağustos 2020 de sona erecektir.

Burs gereksinimlerini karşılamak imkansız değildir.

Avusturya Hükümeti Hibesi
Avusturya Hükümeti ücretsiz burs

Avusturya Hükümeti Hibesi

Avusturya hükümeti, bilimsel kurumlarda araştırma finansmanının yaygınlaştırılmasından sorumlu programla birlikte, üniversite mezunu, yüksek lisans öğrencileri ve doktora sahipleri ile araştırmacılar için burs, araştırma ve yaz eğitimi sunmaktadır. Başvuran kişi araştırmasını finanse edebilmek için doktora ve başka bir hibe kurs gibi iki bursa katılabilir.

Almanya Hibe (DAAD) Almanya’da yüksek lisans ve doktora
Almanya Hibe (DAAD)

Almanya Hibe (DAAD)

Almanya’da yüksek lisans ve doktora bursu dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilere açık olup, en iyi Alman Üniversitelerinde eğitim alma imkânı sağlamaktadır. Bu hibe, tüm çalışma masraflarını, sağlık sigortası ve bazı durumlarda konut giderlerini finanse eder.

Kabul edilen kişiler uluslararası kurumlarla bağlantı kuracak, ülkenin sürdürülebilir kalkınmasında rol oynayacak ve ekonomi, hukuk, tarım bilimleri, sanat, müzik, mühendislik bilimleri, beşeri bilimleri, sosyal bilimler, dilbilimi, matematik, doğa bilimleri, tıp ve sağlık bilimleri okuyarak yoksulluk ve açlık sorunlarını çözmeyi amaçlayacaktır.
Eğitim dili, seçilen programa göre İngilizceden Almancaya değişiklik göstermektedir ve programınız için gerekli olan yeterlilik sertifikasını göndermeniz gerekmektedir. Hibe aynı zamanda iki yıllık mesleki deneyim sertifikası, sosyal sorumluluk alma hevesi ve yeteneğinin kanıtı ve eğitimden sonra mesleğinizde ve ülkenizde değişim süreçlerini başlatmayı gerektirir. Başvuru linki Ağustos ve Ekim 2020 tarihleri arasında açılacaktır.

Yeni Zelanda Hibe(NZAID)

Yeni Zelanda Hibe(NZAID) Yeni Zelanda, gelişmekte olan ülkelerden lisans, yüksek lisans ve doktora   ücretsiz burs
Yeni Zelanda ücretsiz burs (NZAID)

Yeni Zelanda, gelişmekte olan ülkelerden lisans, yüksek lisans ve doktora derecelerine uygun öğrencilere yurt dışında bir eğitim kurumunda, Yeni Zelanda’daki bir üniversitede veya Paifik’teki bir üniversitede öğrenim görmek için burs sunmaktadır.

Eğitimin yanı sıra burs, öğrencilerin tarım, ticaret, yenilebilir enerji, eğitim ve siyaset bilimlerinde beceri ve deneyim kazanmalarına yardımcı olur. Başvuru, kişinin bu alanda ülkesinde kayıtlı bir öğrenci olması veya bu alanlardan biriyle ilgili bir işte çalışması koşuluyla sağlanır.

Nasıl Ücretsiz Burs Alınır?

Hibe başvuru linki Mart 2020’de kapanacaktır ve Arap ülkelerinden hibe almaya hak kazananların Tunus, Filistin, Fas, Cezayir, Cibuti ve Moritanya vatandaşları olması gerekmektedir. Hibe programı dil geliştirmeyi içerdiğinden tam İngilizce yeterliliği gerekli olmamaktadır. Burslar çalışma sırasında kullanılan minimum bir dil gerektirir.

BeSosyal Facebook, Fulbright Bursuna

Başlıklar: , , , , , , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

17 Mart 2020, 20:20

Pofuduk Slime Nasıl Yapılır? Evde Kolay Slime Yapımı

Pofuduk slime nasıl yapılır? Yazımızda kolaylıkla evde yapabileceğiniz pofuduk slime yapımından bahsettik. Slime videoları kadar slime yapımı videoları da ilgi görmekte. Ee haliyle insanlar stres atmak ve bir şekilde eğlenmek istiyor. Slime hazırlamak ve slimeyle oynamak da bir o kadar eğlenceli. Hadi o zaman ”Evde Pofuduk Slime Yapımı” yazımıza başlayalım....

Devamını Görüntüle