SON DAKİKA

Hayatınızdan Şekeri Çıkarırsanız Ne Olur? 18 Maddede Şekersiz Hayat

Hayatınızdan Şekeri Çıkarırsanız Ne Olur? 18 Maddede Şekersiz Hayat

Hayatınızdan Şekeri Çıkarırsanız ne olur? Rafine şekerin vücudumuza hiçbir yararının olmadığını birçoğumuz biliyordur. Üstelik yararı olmadığı gibi zararları da saymakla bitmiyor. Kanser riskinin artmasından tutun obeziteye kadar her şeyiyle zarar. 18 maddede şekersiz bir hayat.

Hayatınızdan Şekeri Çıkarırsanız…

18 maddede hayatınızdan şekeri çıkarmak.
Hayatınızdan Şekeri Çıkarmak

Kiminizin ‘’aman bir daha mı gelecez dünyaya?’’ dediğini duyar gibiyim ya da ‘’zaten ölecez, atın ölümü arpadan olsun be kardeşim’’ dediğinizi. Elbette sonsuza kadar dünyaya kazık çakmayacağız ancak yaşadığımız ömrün süresini uzatmak ve kalitesini yükseltmek de bizim elimizde. Kaçmak için bir bahane daha kalmasın diye şunu da eklemek istiyorum.

Şekeri hayatınızdan çıkarırsanız ne olur?
Şekeri Hayatınızdan Çıkarırsanız

Her ne kadar da faydalı bulmasak da ruhumuzu tatmin ettiğini düşündüğümüz ya da en azından benim bir aralar düşündüğüm şekerin, psikolojik yanılmalar dışında hiçbir getirisi yine yok. Yerken aldığınız anlık zevk zaten bağımlı olduğunuz her türlü yiyeceğe karşı duyulur. Yani bilinenin tam aksine de şeker tam anlamıyla mutsuzluk sebebi. Öncelikle mutluluk hormonunuzu tetikliyor ve keyif alıyor, bağımlı oluyorsunuz. Sonrasında ise yokluğunda tekrar mutsuzluk, üzerine daha çok şeker ve mutlu olma isteği ardından gelen kilolar ile tekrar mutsuzluk. Peki, bir süreliğine de olsa şekeri hayatımızdan çıkarırsak ne olur? Ben denedim..

Şekeri hayatımızdan çıkarmak.
Şekersiz Bir Hayat

18 Maddede Şekersiz Hayat

 • Şekeri tamamen ya da elinizden geldiğince tüketmemeye karar verdiğinizde aslında tükettiğiniz çoğu gıdanın yarısının şeker olduğunu fark edeceksiniz.
Şekeri tamamen ya da elinizden geldiğince tüketmemeye karar verdiğinizde aslında tükettiğiniz çoğu gıdanın yarısının şeker olduğunu fark edeceksiniz.
 • Şeker kullanımı kalp hastalıkları riskini 3de 1e kadar yükselttiğinden bu riski azaltmış olacaksınız.
Şeker kullanımı kalp hastalıkları riskini 3de 1e kadar yükselttiğinden bu riski azaltmış olacaksınız.
 • İlk başlarda içiniz gitse de daha sonra gözünüzün içine baka baka yenen baklavalara bile kanmayacaksınız.
 • Araştırmalara göre bir insanın bir alışkanlığı edinmesi 21 gün sürüyor. Bünyeden bünyeye değişse de 21 günden sonrası değmeyin keyfime.
 • Siz isteseniz bile vücudunuzun şekersizliğe kendini alıştırdığını biliyor muydunuz? 4 ay kadar şeker tüketmedikten sonra yaptığım kaçamakla bunu anladım. Günde paket paket çikolata yiyen bana ufak bir kaçamak şerbet içmiş hissi yaratmıştı.
Şekersiz Hayat
 • Bilinçaltınız istemeye devam edecektir. Ne yalan söyleyeyim uzun süre rüyalarıma girdi ta ki o kaçamağı yapıp da eski keyfi alamayıncaya kadar.
 • Şunu da söylemeliyim ki şekerin düşecek ye şunu diyenlere aldırış etmeyin. İhtiyacınız olan doğal şeker meyvelerde bulunmaktadır. Kan testi yapıp bu bilgiyi de kendimde doğrulamış olmuştum. Yani şeker tükettiğim zaman ile tüketmediğim zaman arasında bir dengesizlik olmamıştı değerlerimde.
 • Gittiğiniz yerlerde içecek bir şey bulmakta zorlanacaksınızdır. Dedim ya her yerdeler!
 • Bir süre sonra yiyeceklerin içeriklerini okumaya başlıyorsunuz. Olduğu kadar işte.
 • Ayrıcalıkla bir diyet ve spor programına uymasanız da kilolar kendiliğinden gitmeye başlıyor.
 • Size şeker hastası, bir sorunu var herhalde gözüyle bakmaya başlıyorlar. Kullanmıyorum denilince hatrım için diye cevaplar alabiliyorsunuz. Bilirsiniz ikram sever bir milletiz.
 • Şekeri bırakınca daha iyi uyursunuz bilgisiyle ilgili emin değilim açıkçası. Bence daha çok ruh halinizle  alakalı bir durum.
 • Daha az harcama yapmaya başladığınızı fark ediyorsunuz. Tavsiyem almadığınız her abur cuburun parasını biriktirin.
 • Yediğiniz şekerli besinlerle kan şekeriniz bir anda yükselip sonrasında düşünce acıkıyorsunuz ve daha çok iştahla yiyorsunuz. Yani şekersiz hayat ve düzenli beslenme açlık krizlerini önlüyor.
Şekersiz Hayat 2
 • Bağışıklık sisteminiz güçlenir.
 • Diyabetten uzak durursunuz.
 • Bağırsaklarınız daha iyi çalışır.
 • Kendinizi daha sağlıklı hissediyorsunuz. Çok bir fark olmasa da sağlıklı beslenmenin getirdiği mutlulukla dönüp bir de ‘’taş gibiyim bee’’ diyebiliyorsunuz. 

 

Şekersiz bir hayat.

Yani demem o ki şekersiz hayatın sizden götüreceği tek şey istemediklerinizdir. Sağlıcakla kalın.

Başlıklar: , , , , , , , , , , ,
SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

19 Eylül 2019, 11:50

En Güzel Hayat Felsefesi Sözleri – Güzel Sözler

Hayat felsefesi sözleri mi arıyorsunuz? Hayat felsefesi yapılabilecek 30 sözü sizin için bir araya getirdik. İşte En Güzel Hayat Felsefesi Sözleri 1. Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim. – Mustafa Kemal Atatürk 2. Başlamak için mükemmel olmak zorunda değilsin ama mükemmel olmak için başlamak zorundasın....

Devamını Görüntüle