SON DAKİKA

İshal Nasıl Geçer? İshale Kesin Çözüm!

İshal Nasıl Geçer? İshale Kesin Çözüm!

İshal Nasıl Geçer?

İshal Nasıl Geçer? İshal Nasıl Anında Durdurulur?
İshale Ne İyi Gelir?

İshal nasıl geçer? İshale kesin çözüm arıyorsan doğru yerdesin. Uzun süreli ishal durumu, ciddiye alınması gereken önemli bir sorundur. O kadar ki bazı durumlarda öldürücü bile olabiliyor. Çoğu zaman kendiliğinden geçen, kısa süreli bir bağırsak hareketlerinde bozukluk olarak görülse de; geçmeyen ishale çözüm bulmanız gerekir.

İshal Belirtileri Nelerdir?

İshal Nedir? İshal Belirtileri Nelerdir?
İshal Belirtileri

Günde 3’ten fazla, sulu kıvamda dışkılıyorsanız, aniden tuvalete doğru koşuyorsanız ve dışkınızı tutamıyorsanız; evet ıshal olmuşsunuz demektir. Bununla birlikte yaşanan su ve besin kaybı ile susuzluk, halsizlik, ateş yükselmesi, kusma ve karında ağrı görülür.

İshal Öldürür Mü?

İshal Öldürür Mü?

İshal çocuklarda ve yaşlılarda, kalp ve böbrek hastalığı olanlarda ölümcül risk taşımaktadır. İshal ve kusma sonucunda vücutta yaşanan sıvı ve elektrolit kaybının telafi edilememesi, su kaybına bağlı olarak; çarpıntı, böbrek yetmezliği, şuur bozukluğu, tansiyon düşmesi ve kanda asitlerin tehlikeli bir şekilde yükselmesine yol açabilir. Bu durumda sonunda koma ve ölümle sonuçlanabilir. Zaten ilk başlarda, vücut bütün besini dışarıya çıkarttığından dolayı yaşanan halsizlikler bayılma durumu ile sonuçlanabilmektedir. Bu durumda kişi tekrar beslenme ihtiyacı duyar. Ancak ishalin durdurulamaması durumunda bu pek de işe yaramaz.

Çocuklarda İshal Nasıl Geçer?

İshaliniz ciddi bir durumdaysa şu belirtileri yaşarsınız; 38.3 derecenin üzerinde ateş, orta derece ve üzeri karın ağrısı, kanlı ishal, 48 saat boyunda geçmemiş olması, şuur bozukluğu, tansiyonda düşme ve idrarda azalma, yoğun derecede kusma. Bu gibi ciddi belirtilerin baş göstermesi durumunda, zaman kaybetmeden bir enfeksiyon hastalıkları ve gastroenteroloji uzmanına başvurmanız gerekir. Çocuklarda daha temkinli davranmanız gerektiğini de unutmayın. Peki, ishal tehlikeli bir hal almadan önce, evde doğal yöntemlerle nasıl durdurulur? İşte ishale kesin çözüm!

İshal Nasıl Geçer? İshal Tedavisi

İshale Kesin Çözüm Leblebi
  • Kaybedilen sıvı miktarını telafi etmek için bol bol su tüketin.
  • 1 litre su içerisine 1 yemek kaşığı toz şeker ile 1 tatlı kaşığı tuz ilave edip karıştırın ve bu karışımı her dışkılamadan sonra yarım bardak kadar için.
  • Bağırsak sağlığınız için yoğurt ve ayran tüketin. (Diğer süt ve süt ürünlerini tüketmeyin.)
  • Pirinç lapası yiyin.
  • Hazır gıdalardan, özellikle de meyve sularından uzak durun.
  • Ayrıca havuç, muz, soyulmuş elma püresi, haşlanmış patates ve püresi de ishale iyi gelecektir.
  • Alkol ve kafeinden, çiğ sebze tüketiminden, kızartma yönteminden ve de yağlı besinlerden uzak durun.
  • Her ne kadar da kafein önerilmese de halk arasında sade Türk kahvesiyle limon karışımının da iyi geldiği söylenmektedir.
  • Son olarak kesinlikle sarı leblebi yiyin. Tek başına bile ishale kesin çözüm olabileceğini düşünüyorum.

İshal Nasıl Geçer? İshale Kesin Çözüm! yazımızın sonuna geldik. Peki, Regl Döneminde Nasıl Beslenmeliyiz? yazımıza bakmaya ne dersin?

Başlıklar: , , , , , , , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

08 Nisan 2020, 16:33

Dünyanın En Küçük Kedisi 40 Santimetre Boyunda Paslı Kedi

Dünyanın En Küçük Kedisi – Paslı Kedi 1. Adını boz-sarı kürkünde bulunan paslı-kahverengi lekelerden almakta olup yaban kedisi türünün en küçük üyesidir. Oldukça sevimli görünümlü, dünyanın en küçük kedisi özelliğini taşıyan Paslı kedi; sadece 40 santimetre boyunda olmasına rağmen vahşi kediler arasında yer almaktadır. Bu kedilerin kuyruk boyu ise 20...

Devamını Görüntüle