SON DAKİKA

Kadın Prezervatifi Nasıl Takılır, Kullanılır? Seks Pozisyonları

Kadın Prezervatifi Nasıl Takılır, Kullanılır? Seks Pozisyonları

Kadın prezervatifi nasıl takılır? Kadın prezervatifi nasıl kullanılır? Kadın kondom kullanımının avantajları nelerdir? Hangi seks pozisyonu kadınlar için daha uygun? Prezervatif denince akla erkek prezervatifi gelse de kadınların kullanımına sunulan ”iç” prezervatifler de vardır. Hamilelik önleme yöntemlerinden biri olan kadın prezervatiflerinin kullanımıyla ilgili detaylardan yazımızda bahsettik. İşte kadın prezervatifi kullanmadan önce bilmeniz gereken detaylar.

Kadın Prezervatifi Kullanımı

Kadın Prezervatifi
Kadın Prezervatifi Nasıl Kullanılır?
 • Eksta koruma sağlamak için kadın prezervatifini erkek prezervatifi ile birlikte kullanabilirsiniz.
 • Kadın prezervatifinin dış halkası klitorise, iç halkası ise penis başına denk geldiğinden dolayı iki nokta da uyarılır ve seks sırasında her iki tarafın da daha çok zevk almasını sağlar.
 • İlk başta görünümüne aldanıp ”Bunu nasıl kullanacağım?’ gibi bir sorguya düşebilirsiniz. Ancak kullanımı oldukça pratik. İster ayakta, ister yatarak, isterseniz de oturarak kadın prezervatifini kolaylıkla takabilirsiniz.
 • Çoğu kadın kondomu erkek kondomlarının tam tersine poliüretandan yapılmaktadır. (Erkek prezervatifleri lateksten yapılmaktadır.) Poliüretan yapısı gereği ısıyı ilettiğinden dolayı ilişki sırasında prezervatifin varlığını çok az hissedeceksinizdir. Bu da daha çok zevk almanızı sağlamaktadır.
 • İsterseniz kadın kondomunun hem içine hem de dışına kayganlaştırıcı yağ sürerek kondomda var olan kayganlığı arttırabilirsiniz.
 • Kadın prezervatifleri doğru şekilde kullanıldığında %99 oranında bir koruma sağlamaktadır. Bu bilgiden sonra şuna da dikkat etmenizi isterim; %100 oranında koruma sağlayan bir koruma yöntemi bulunmamaktadır. Ancak kısa süreli koruma olarak bu çok iyi bir oran.
 • Kadın kondom alırken üzerinde CE kalite etiketinin olmasına ve kondomun son kullanma tarihine dikkat edin.
 • Prezervatifler tek kullanımlıktır.
 • Prezervatifler cinsel yolla bulaşan hastalıklara karşı korunma konusunda tek hamilelik önleme yöntemidir.

Kadın Prezervatifi Nasıl Takılır, Çıkartılır?

 • Prezervatifi dikkatlice açın ve kayganlaştırıcı eklemesi yapacaksanız yapın.
Kadın Prezervatifi Nasıl Takılır?
 • Prezervatifin iç halkasını sıkın ve vajinanın içerisine yerleştirin.
Kadın Prezervatifi Nasıl Takılır, Çıkartılır?
Kadın Kondom (Prezervatif) Nasıl Takılır, Kullanılır?
 • Prezervatifin içine yerleştirdiğiniz bir parmağınız yardımıyla halkayı itebildiğiniz kadar içeriye doğru itin.
 • Prezervatifin hareketsiz bir şekilde yerinde olduğundan ve penisin daima prezervatif içerisinde olduğundan emin olmalısınız
Kadın Prezervatif Kullanımı
 • Prezervatifin dış halkası cinsel birliktelik sırasında prezervatifin yerinde kalmasını sağlamaktadır. Prezervatifin cinsel ilişki boyunca kaymadığından ve penisin prezervatif içerisinde olduğundan emin olun.
Kadın Prezervatif (Kondom) Kullanımı Resimli Anlatım
 • Cinsel birlikteliğin sonunda prezervatifi dış halkadan çekin. Prezervatifi çekerken spermleri kese içerisinde tutmak için bir miktar da döndürün.
Kadın Kondom (Prezervatifi)
 • Yavaşça spermleri dökmeden çektiğiniz prezervatifi çöp kutusuna atın.
Kadın Kondom Nedir?

Kadın prezervatifi nasıl takılır, kullanılır? yazımızdan sonra Erkek prezervatifi Nasıl Takılır, Kullanılır? yazımıza da bakmak ister misin?

Başlıklar: , , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

06 Eylül 2019, 07:29

Başarılı Bir İnsan Olmanız İçin Yapmanız Gereken 30 Şey

Başarılı Bir İnsan Olmanız İçin Yapmanız Gereken 30 Şey- Başarılı İnsanların Ortak Özellikleri Başarılı bir insan olmak ve başarılarla dolu bir yoldan ilerlemek istiyorsanız gelin bir bakalım başarılı insanların ortak özellikleri nelermiş. Başarıya Giden 30 Adım Başarılı Bir İnsan Olmanız İçin Yapmanız Gereken Onlar için kararsızlık diye bir şey yoktur. ...

Devamını Görüntüle
Maç Sonuçları & Canlı Skor ortaklığıyla sunulmaktadır.