SON DAKİKA

Katlanabilir Telefon Samsung Galaxy Fold Özellikleri

Katlanabilir Telefon Samsung Galaxy Fold Özellikleri

Katlanabilir Telefon Samsung Galaxy Fold. Samsung’un ilk katlanabilir ekranlı akıllı telefonu Galaxy Fold ilk tanıtıldığı günden beri büyük ilgi gördü. Bilindiği üzere Samsung katlanabilir telefon modelini piyasa sürdükten sonra, birtakım problemler yaşamış ve bunun üzerine ürününü tekrar geliştirmeye; piyasa sürüm tarihini erteletmeye karar vermişti. Samsung katlanabilir telefonu üzerinde geliştirmelerini tamamlamasıyla, Samsung Galaxy Fold’u Eylül ayında tekrar piyasaya sundu. Yazımızda, Samsung Galaxy Fold’un fiyat bilgisine ve özellikleriyle ilgili detaylara yer verdik.

Katlanabilir Telefon Samsung Galaxy Fold

Samsung Galaxy Fold İncelemesi

Samsung’un 2019 yılının başında piyasaya sunduğu ancak geri bildirimlerden sonra tekrar geliştirip Eylül ayında tekrar piyasaya sürdüğü Samsung Galaxy Fold, kullanıcıları ikiye böldü. Galaxy Fold, teknoloji harikası tasarımı ve zengin görünümüyle büyük ilgi gördü. Ancak zengin görünümü sadece görüntüde değil fiyatıyla da kendini gösteriyor. Elbette, bu tür telefonların yaygınlaşmasıyla fiyatların da düşeceği malum. Ancak şu sıralar kullanıcılar; hem hayranlık içerisinde katlanabilir telefonu almayı düşünüyor hem de fiyatından dolayı tereddütte kalıyor. Samsung Galaxy Fold’un fiyatına gelecek olursak, fiyatı yaklaşık iki bin dolar. Fiyatının yanı sıra, telefonun suya ve toza karşı dayanıklılığı olmayışı da kullanıcılara geri adım attırıyor. Galaxy Fold ekranı, çizilmelere ve vuruklara karşı çok hassas. Ayrıca türünün ilk örneklerinden olduğu için bazı uygulamalar halen kullanılamıyor.

Katlanabilir Telefon Samsung Galaxy Fold’un Özellikleri

Katlanabilir Telefon Samsung Galaxy Fold
Katlananan Telefon Samsung Galaxy Fold

Gelelim bu pahalı ve farklı tasarıma sahip telefonun özelliklerine. İlk olarak, tabii ki katlanabilir telefonların ilk jenerasyonundan olması farkını ortaya koyduruyor. Ancak tercih edilmesi için tek sebep bu değil. Açıldığı zaman 7.3 inç büyüklüğüne ulaşan ve üzerinde herhangi bir kat izi bulunmayan Galaxy Fold’un göze çarpan diğer özellikleri; 1536×2152 piksel çözünürlüğünde ekran, telefonun üzerinde yer alan 4.6 inç büyüklüğünde (840,1960 piksel çözünürlüğünde) 2. dış ekran, iki ekranda da 420 ppi değeri, 12 GB RAM + 512 GB dahili depolama (MicroSD desteği yok.), 12 MP F2.4/16MP F2.2 /12MP F1.5 – F2.5 3 adet arka kamera, 10 MP F2.2 ön kamera.

Samsung’un ilk katlanabilir telefonu Samsung Galaxy Fold’u yazımızda inceledik. Son olarak yazıya, katlanabilir telefonu iki farklı açıdan inceleyen iki video ile son vermek istiyorum.

Samsung Galaxy Fold İncelemesi

”Mmm muazzam teknoloji!” Tepkileriyle izlediğiniz bu videonun ardından artık nasıl karşılarsınız bilmem, bir de sağlamlık testine bakın.

Samsung Galaxy Fold Sağlamlık Testi

Görünüldüğü gibi, Samsung Galaxy Fold’un iç ekranı oldukça hassas. Tabii bu kadar pahalı bir telefonu aldıktan sonra üzerini örtmeden uyumayacağınızı düşünüyorum. O yüzden sağlamlığına o kadar takılmasanız da olur. Kendi fikrimce suya dayanıklık problemi hariç diğer sağlamlık sorunlarından yana içiniz rahat tutabilirsiniz.

Farklı incelemelerle tekrar görüşmek üzere! Sağlıcakla kalın…

Başlıklar: , , , ,

Yorumlar

1 Trackbacks/Pingbacks

  1. Geri bildirim: Katlanabilir Telefon Samsung Galaxy Fold 2 - BeSosyalBeSosyal on Aralık 29, 2019

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

14 Nisan 2020, 15:55

Corona Virüs Senaryoları

Corona virüs senaryoları. Dünyayı saran Corona Virüsü hakkında bir sürü farklı senaryo ortaya atıldı. Korona virüsü yarasadan çıktı diyen de var, virüs hakkında senaryo üretip labaratuvarda üretildi diyende. Bugün sizlerle bu virüs senaryolarına bir göz atacaz. Acaba hangisi doğru yorum sizin. Covid-19 (Corona Virüs) Senaryoları Corona Virüs senaryoları için, Fransız...

Devamını Görüntüle