SON DAKİKA

Kıbrıs'ta Tüp Bebek Merkezleri ve Tedavi Süreci Hakkında Bilgiler

Kıbrıs tüp bebek merkezleri hakkında bilgi almak isteyen çiftler. Tüp bebek merkezlerinin verdiği hizmetler, ulaşım ve konaklama nasıl olur? Kıbrıs'ta tüp bebek tedavisi ne kadar sürer? Tüp bebek tedavisi fiyatları ve daha fazlası.

Kıbrıs'ta Tüp Bebek Merkezleri ve Tedavi Süreci Hakkında Bilgiler

Kıbrıs tüp bebek ile ilgili her şeyi sizin için yazımızda topladık. Kıbrıs’ta tüp bebek yaptırmak, ulaşım, konaklama, tedavi süreci ile ilgili bilgiler almak istiyorum diyorsanız yazımıza geçelim. Tüp bebek merkezleri ve tedavileri ile Kıbrıs’ta Tüp Bebek Merkezleri

Kıbrıs Tüp Bebek Merkezleri Neden Tercih Edilmeli?

Kıbrıs Tüp Bebek Merkezleri Hakkında Her Şey

Kıbrıs tüp bebek konusunda tercih edebileceğiniz sayılı merkezler arasındadır. Kıbrıs Tüp Bebek Merkezleri sadece başarı oranlarıyla değil, her anlamda sağladığı avantajlar ile tercih edilmektedir. Kıbrıs Tüp Bebek Merkezleri, tüp bebek tedavisinde başarı oranını yükseltici ek prosedürler uygulamaktadır. Bunlar;

Tüp Bebek Tedavisi Kıbrıs

1. Yumurta Donasyonu – Kıbrıs’ta Tüp Bebek

Hamilelik olasılığı olmayan annelerde uygulanır. Başka bir kadından alınan yumurtanın anne adayına nakledilmesidir.

2. Sperm Donasyonu – Kıbrıs’ta Tüp Bebek

Menisinde sperm bulunamayan erkelerde; mikro TESA işlemi sonucunda da sperm bulunamazsa sperm donasyonuna başvurulur. Sperm donasyonu; gerekli spermin, sperm bankasından getirtilmesidir. Alınan spermler; çeşitli testlerden geçmiş, tamamen sağlıklı spermlerdir. Ayrıca fiziksel özelliklere bakılarak seçilir. Aile isterse, kendi rızasıyla farklı özelliklerde birinin spermini seçebilir.

3. Embriyo Donasyonu – Kıbrıs’ta Tüp Bebek

Hem yumurta hem de spermin olmadığı durumlarda ya da genetik hastalığı olup çocuğa geçme durumunda tercih edilen rahme embriyo transveridir.

4. Preimplantasyon Genetik Tanı (PGT) – Kıbrıs’ta Tüp Bebek

Embriyonun anne rahmine yerleştirilmeden önce, herhangi bir genetik bozukluk olup olmadığının test edilmesidir. Özellikle aile bireyleri arasında genetik rahıtsızlıklar bulunan çiftler, bebeklerinde genetik bir rahatsızlık olup olmayacağını merak ederler. PGT prosedürü sayesinde en sağlıklı embriyo seçilerek rahme yerleştirilmektedir.

5. Mikro TESA/TESE – Kıbrıs’ta Tüp Bebek

Menisinde sağlıklı sperm bulunmayan erkeklerdeİ; mikroskobik cerrahi ile testis dokularında sağlıklı spermler aranmaktadır. Bu sayede sağlıklı sperm elde edilmektedir.

6. Mikroenjeksiyon – Kıbrıs’ta Tüp Bebek

Spermin, yumurtanın döllenmesi açısından yetersiz olduğu durumlarda spermin özel bir aletle direkt olarak yumurta içine alınması işlemidir.

Kıbrıs Tüp Bebek Merkezleri yüksek standartlarda kaliteli hizmet vermektedir. Ayrıca devlet kurumları tarafından da sık sık denetlenmektedir.

Tüp bebek merkezi Kıbrıs

Özellikle Türkiye ve Avrupa ülkeleri olmak üzere tüm dünya ülkelerinden hastalar tarafından tercih edilmektedir. Bu yüzden çeşitli dillerde hasta koordinatörleri, ilgili personelleri bulunmaktadır.

Kıbrıs Tüp Bebek Merkezleri birçok ülkeye göre tüp bebek fiyatları konusunda daha avantajlıdır.

Kıbrıs’ta yasalar evli olmayan çiftlere de tüp bebek yaptırmalarında özgürlük sağlıyor.

mutlu anne ve bebek
KIBRIS’ta Tüp Bebek

Tüp bebek tedavisi için 45 yaş sınırı belirlenmekle birlikte uygun görüldüğünde bu yaş sınırı 55 yaşına kadar esnetilebiliyor.

Kıbrıs Tüp Bebek Merkezleri’ni tercih edersem ulaşım ve konaklama nasıl olacak?

Kıbrıs Tüp Bebek Merkezleri’nin çoğu hastaları için ulaşım kolaylığı ve konaklama hizmeti vermektedir. Bununla ilgili IVF paketinize ek konaklama paketleri bulunmaktadır.

Uçak bileti, konaklama, transfer işlemleri sizin adınıza gerçekleştirilmektedir. Havaalanında karşılanma yapılmaktadır.

Tüp Bebek Tedavisi Süreci Nasıl?

Kıbrıs tüp bebek merkezleri hakkında her şey
Anne ve bebek mutluluğu.

1. Hazırlık Evresi- Yumurtaların Uyarılması – Kıbrıs’ta Tüp Bebek

Tüp bebek yaptırma kararı aldıktan sonra bununla ilgili görüşmeler yapılır ve tedavi süreciniz planlanır. Hazırlık evresinde, tüp bebek tedavisi öncesi ihtiyaç duyulacak testler yapılır. Ayrıca doğurganlık artırıcı ilaçlar verilerek kadının vücudu hazırlanır.

2. Yumurtaların Toplanması – Kıbrıs’ta Tüp Bebek

Bu işlem cerrahi bir işlemdir ve hastanın acı hissetmemesi için yatıştırıcı ilaçlar kullanılır. Yatılı kalmayı gerektirecek kadar büyük bir işlem değildir. Bu evrede kişinin ilaç kullanıp kullanmadığı hekimin bilgisine sunulmalıdır. Emici özellikte bir cihaza bağlı iğne ile ultrason rehberliğiyle yumurtalıklara ulaşılır ve yumurta toplama işlemi gerçekleştirilir. Bu işlem ortalama 30 dakika kadar sürer ve anestezinin etkisi geçene kadar hasta gözlem altında tutulur. Yumurta alımı gerçekleştirilemezse yumurta donasyonu için işlemler başlatılabilir.

3. Sperm Toplama – Kıbrıs’ta Tüp Bebek Merkezi – Kıbrıs’ta Tüp Bebek

Bu evreden önce erkekten 3 gün cinsel perhiz yapması yani cinsel aktivitede bulunmaması istenir.Yumurtaların alınmasından sonra erkekten mastürbasyon ile sperm örneği alınır. Sperm elde edilemediğinde mikro TESA/TESE işlemi uygulanır. Gerekli spermler sağlanamazsa sperm donasyonu tercih edilebilir.

4. Döllendirme – Kıbrıs’ta Tüp Bebek Merkezi – Kıbrıs’ta Tüp Bebek

Tüp bebek merkezinin laboratuvarında yumurta ve sperm tüp içinde, yan yana yerleştirilir ve doğal döllenmenin gerçekleştirilmesi beklenir. Doğal döllenme gerçekleşmezse mikroenjeksiyon prosedürü ile döllenme sağlanır. Bu prosedür sonrası döllenme birkaç saat içerisinde gerçekleşir, döllenen hücreler 3 günde 8, 5-6 günde ise 100 hücreye kadar bölünerek büyür. Yeteri kadar geliştiğinde ise transver için hazırlanır. İstenirse PGT prosedürü uygulanır.

5. Embriyo Transveri Ve Gebelik – Kıbrıs’ta Tüp Bebek

Bu evre yumurtaların alınmasından 2 ile 7 gün içerisinde gerçekleştirilir. işlem ağrısızdır, doktor bir katater yardımıyla embriyoyu rahme yerleştirir. İstenirse kalan sağlıklı embriyolar dondurulabilir. Embriyo transverinden sonra anne adayı 3 gün dinlenmelidir.Doktorun tavsiyelerine uyulmalıdır. Transverden 12 gün sonra gebeliğin gerçekleşip gerçekleşmediğini öğrenmek için kan testi yapılır.

Hamile kalmak
Tüp Bebek Tedavisi Kıbrıs
Başlıklar: , , , , , ,

Yorumlar

2 Trackbacks/Pingbacks

  1. Geri bildirim: Kıbrıs İşitme Cihazları - KKTC İşitme Cihazı Hakkında Bilgiler -BeSosyal on Eylül 20, 2019
  2. Geri bildirim: Tüp Bebek Tedavisinde Kullanılan İlaçlar Kilo Yapar mı? - BeSosyalBeSosyal on Ocak 25, 2020

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

12 Mayıs 2020, 22:00

Flörtünüzü Tanımanın En İyi Yolları

Flört etmek karmaşık bir dans gibidir. Sen onu öğrenirsin, o da seni öğrenir. Bunu kolaylaştırmak için bir randevuda sorabileceğiniz bazı sorular vardır. Bu sorular aracılığıyla onun geçmiş, şimdiki ve gelecek planlarını ayrıca kişiliğini keşfedebilirsiniz. Flörtünüzü Tanımanın En İyi Yolları Neler? Sevgilinizi yada flörtünüzü daha iyi tanımak için ona sormanız gereken...

Devamını Görüntüle