SON DAKİKA

KKTC Corona Virüsü Vakası – Kıbrıs’a Corona Virüsü Sıçradı

KKTC Corona Virüsü Vakası – Kıbrıs’a Corona Virüsü Sıçradı

KKTC corona virüsü vakası, KKTC’ye Corona virüsü mü sıçradı? Kıbrıs’ta Corona(Korona) Virüsü var mı? Karantinaya alınan hastalar nereli?

KKTC’de Corona Virüsü Vakası

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Sağlık bakanlığının yaptığı açıklamalara göre, 30 kişilik bir turist kafilesi ile KKTC’ye gelen 65 yaşındaki bir Alman turistte Corona virüsüne rastlandı. Sağlık bakanı Pilli’nin yaptığı açıklamaya göre Corona virüsü tespit edilen Alman turistle birlikte gelen diğer 30 kişi de karantinaya alındı.

Corona Virüsü KKTC’de Görüldü

KKTC Corona Virüs Alarmı
Corona Virüsü Kıbrıs’a Sıçradı

 Covid-19 (Korona) virüsü teşhis edilen Alman turist ve kafilesi karantinada. Bakanı Ali Pilli, Almanya’dan gelen turist kafilesindeki 65 yaşındaki kadın turistin koronavirüs (Covid-19) testinin pozitif çıktığını, turist kafilesinin bulunduğu Mağusa’daki  Salamis otelin karantinaya alındığını açıkladı.

KKTC Corona Virüsü Alarmı

Corona virüsü KKTC'de ortaya çıktı.

KKTC’de corona virüsü alarmı verildi. Ülkede ilk, orta dereceli okullar ve özel üniversiteler dahil tüm üniversiteler pazartesi gününe kadar tatil edildi.

KKTC’de Corona Virüsü Paniği

KKTC Corona Virüsü Vakası
KKTC’de Corona(korona) Virüsü Vakası

KKTC corona virüsü haberi duyulduktan sonra insanlar paniğe kapıldı. İnsanlar bu panik havasında marketlere ve eczanelere saldırdı. Tıbbi, cerrahi maskeler değerinin çok üzerinde fiyatlara satılıyor. Geçen hafta 11 TL’ye alınan ceraahi maskeler bugün 100 TL’yi bulan fahiş fiyatlarla satılıyor. İnsanlar olası durumlara karşı marketlerden erzak alışverişi yapıyor. Çoğu marketin rafları bomboş kaldı.

Gelişmeleri Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Corona haberleri.

Başlıklar: , , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

30 Ağustos 2019, 07:48

Kapalı Maraş Açıldı – Kıbrıs’ta Tarihi Gün

Kapalı Maraş açıldı. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Başbakan Yardımcılığı ve Dışişleri Bakanlığı tarafından, 45 yıldan beri kapalı halde olan ve ‘Hayalet Şehir’ ismiyle anılan Kapalı Maraş’a gazetecilerin girişi sağlandı. Bakanlığın organize ettiği gezide gazeteciler Maraş’a girdi. Askeri yetkililer de Maraş hakkında gazetecilere bilgi verdi. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti hükümeti Maraş...

Devamını Görüntüle