SON DAKİKA

Rahatlamak İçin Yapabileceğiniz 12 Şey – Rahatlatıcı Şeyler Neler?

Rahatlamak İçin Yapabileceğiniz 12 Şey – Rahatlatıcı Şeyler Neler?

Rahatlamak için ne yapabilirim? Rahatlamak istiyorum ama rahatlamak için ne yapmalıyım bilmiyorum diyorsan seni gevşetecek önerilerimiz var. Sinirliyken anında rahatlama yolları nelerdir? Stres anında rahatlamanız için yapabileceğiniz 12 aktivite!

Rahatlamak İsteyenlerin Yapması Gereken 12 Şey

1. Bol köpüklü bir banyo yapın.

Rahatlamak İçin Banyo Yapmak

Stresli ve yoğun geçen bir günün ardından rahatlamanız için bol köpüklü bir banyo yapın. Banyo küveniz varsa kesinlikle şanslısınız! Küvetinizi ılık suyla doldurun içine uzanın. Suyu bol bol köpürtün, rahatlatıcı bir müzik açın, olanı biteni bir an olsun düşünmeyin ve anın keyfini çıkarmaya çalışın.

2. Komedi filmi ya da programı izleyin.

Sinirliyken Rahatlamak İstiyorsan Komedi Filmi İzle

Duşunuzu alıp biraz olsun rahatladıktan sonra sizi güldürebilecek bir film ya da program açın ve izleyin.

3. Kafanızdaki düşünceleri bir kağıda yazın.

Yazı yazarak rahatlayabilirsiniz.

Kendinizi kötü hissetmenize neden olan her şeyi bir kağıda yazın. Daha sonra ise kağıdı atın gitsin. Bütün dertlerinizin de o kağıtla gittiğini düşünün. Ha bir de kağıdı yakayım daha bir rahatlarım diyorsanız mümkünse bunu evde yapmayın. Çıkan koku ve duman sizi daha da rahatsız edecektir.

4. Temizlik yapın.

Temizlik Yapmak İnsanı Rahatlatır - Rahatlamak İçin Temizlik Yapabilirsiniz.

Ne zaman bir şey yapmak zorunda olsam ve stresli olsam kendimi bir şeyleri temizlerken buluyorum. Çünkü enerji harcıyorsun ve dikkatini bir yerde topluyorsun. Sanırım psikolojide bunu bir tür kaçış olarak nitelendirebiliriz. Mesela normal zamanlarda kılını kıpırdatma ama çalışman ya da yapman gereken başka bir şey olsun titiz birisine dönüş. Yine de işe yarıyor. En azından işin sonunda etrafa bakıp güzel bir nefes alıyorsun ve ”Oh dünya varmış be!” diyorsun.

5. Egzersiz yapın.

Rahatlamak İçin Egzersiz Yapmak

Rahatlama yöntemlerinden biri de kesinlikle egzersiz yapmaktır. Temizlik yapmakla aynı kapıya çıkıyor diyebilirim. Derdin kederin bitmese bile düzenli egzersizlerden sonra biraz olsun rahatlayıp fit olmanın tadını çıkarabilirsin. Ee daha ne anacım!

6. Rahatlamak için kendinize bir gün ayırın.

Rahatlamak İçin Öneriler

Haftanın 1 günü hatta ayın 1 günü bile olsa rahatlamak için kendinize özel bir gün planlayın ve o günü tüm sıkıntılarınızdan uzaklaşmak için değerlendirin. Kendinizle baş başa kalın dinlenin, rahatlatıcı müzikler dinleyin, sevdiğiniz bir şeyler yapın, size huzur veren bir yerde bulunun ya da kendinizle baş başa kalmaktan çok daha iyi hissedebileceğiniz biriyle olun.

7. Doğayla iç içe olun.

Rahatlamak İçin Doğaya Çık

Rahatlamak için yanınıza çok sevdiğiniz birini de alıp bol yeşillikli huzur dolu bir yere gidin. Orada birlikte zaman geçirin, sizi sıkan ne varsa anlatın.

8. Rahatlak için saçlarını tara.

Rahatlamak İçin Saçlarını Taramak

Rahatlamak için saç taramak “Ne alaka?” deme. Saçlaçlarını taraman üzerindeki negatif enerjiyi atmana yardımcı olacaktır. Hatta saçlarını taramaktan daha rahatlatıcı bir şey varsa o da; birine saçlarını okşatmandır. Senin için önemli olan herhangi birinin dizine yat ve saçlarınla oynamasını iste. Harika bir rahatlama seansı gibi!

9. Rahatlamak için sakız çiğneyin.

Sinirliyken Rahatlama Yolları

Sakız çiğnemek stres seviyeni azaltacak ve böylelikle rahatlamanı sağlayacaktır. Ayrıca stres ve üzüntü anında yemeye yönelen biriysen, yemek yerine sakız çiğnemeyi tercih edebilirsin. Ucuz bir rahatlık.

10. Rahatlamak için dans et.

Rahatlamak İçin Dans Etmek

”Havamda değilim diyorum dans diyorsun!” Sinirli, stresli ve üzüntülü olduğun zamanlarda aklına gelecek son şey belki de dans etmek olabilir ama bana güvenmelisin. Nasıl bir dans oluşunu boşver, hareketli bir müzik aç ve hoplayıp zıplamaya başla. Bu farkında olmadan kötü enerjinden kurtulmanı sağlayacaktır.

11. Sevdiğiniz birine sarılın.

Rahatlamak İçin Sarılmak

Kısa bir sarılmadan bahsetmiyorum uzun uzun birbirinize sarılın. Böylelikle kan basıncınız düzelecek, oksitosin hormonu salgılanmasıyla acı hissiniz azalacak ve stres seviyenizin düşmesiyle rahatlayacaksınız.

12. İyilik yapın.

Rahatlamak İçin Ne Yapabilirim?

Birilerine yardım etmek size daha iyi hissettirecektir. Başka bir şeylerin derdine düşmek, kendi derdini unutmak konusunda her zaman başarılı olmuştur.

Başlıklar: , , , , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

04 Eylül 2019, 21:43

Hayatınızdan Şekeri Çıkarırsanız Ne Olur? 18 Maddede Şekersiz Hayat

Hayatınızdan Şekeri Çıkarırsanız ne olur? Rafine şekerin vücudumuza hiçbir yararının olmadığını birçoğumuz biliyordur. Üstelik yararı olmadığı gibi zararları da saymakla bitmiyor. Kanser riskinin artmasından tutun obeziteye kadar her şeyiyle zarar. 18 maddede şekersiz bir hayat. Hayatınızdan Şekeri Çıkarırsanız… Kiminizin ‘’aman bir daha mı gelecez dünyaya?’’ dediğini duyar gibiyim ya da...

Devamını Görüntüle
Maç Sonuçları & Canlı Skor ortaklığıyla sunulmaktadır.