SON DAKİKA

Regl Döneminde Beslenme Nasıl Olmalı? Adet Günü Ne Yemeliyiz?

Regl Döneminde Beslenme Nasıl Olmalı? Adet Günü Ne Yemeliyiz?

Regl döneminde beslenme nasıl olmalı? Regl döneminde beslenme alışkanlığınızda yapacağınız birkaç değişiklikle adet dönemini daha rahat geçirmenizi sağlayabilirsiniz. Adet döneminde beslenme alışkanlığı ve adet dönemi için beslenme önerileri hakkında her kadının aklına gelen sorulara cevap olduk. İşte regl döneminde beslenmenizde dikkat etmeniz gereken ve tüketip tüketmekten kaçınmanız gereken besinler. Adet döneminde nasıl beslenmeliyiz?

Regl Döneminde Beslenme Nasıl Olmalı?

Regl Döneminde Ne Yenmeli?
Regl Döneminde Nasıl Beslenmeliyiz?

Adet döneminde protein tüketimine özen gösterin.

Regl Dönemi Öncesi Ve Sonrası Beslenme Nası Olmalı?
Adet Dönemi Öncesi Ve Sonrası Beslenme

Regl döneminde vücudunuzda demir, magnezyum ve B6 vitamini seviyeleri düşecektir. Bir yandan da regl kanamaları nedeniyle çok fazla demir kaybı yaşayacaksınızdır. Bu da yeterli demir minarelini sağlamadığınız takdirde demir eksikliğine yol açıp vücudun güçsüz düşmesine neden olacaktır. Bu yüzden protein alımınıza dikkat etmeli ve regl döneminizde et, tavuk, yumurta ve balık tüketimine özen göstermelisinizdir. Et, tavuk ve balık ürünlerinden birinden avuç içi büyüklüğünde tükettiğiniz takdirde; günlük protein ihtiyacınızı karşılamış olacaksınız.

Bitter çikolata yemenin tam zamanı!

Regl Döneminde Doğru Beslenme
Regl/Adet Döneminde Ne Yenmeli?

Bitter çikolata; magnezyum, flavanoller, demir, antioksidanlar gibi birçok sağlıklı minarel içermesi nedeniyle kan akışınıza faydalı olacak ve kan damarlarınızı rahatlatacaktır. Alın size çikolata yemek için bir bahane. Hem mutlu da ediyor. Tabi çok da abartmayın…

Adet Döneminde Beslenme – Bol bol su tüketin.

Yeterli su tüketimi, regl döneminde oluşacak ödemi atmanıza yardımcı olacaktır.

Regl döneminde tuzu azaltın.

Regl döneminize bir hafta kala tükettiğiniz tuz miktarını azaltın. Böylelikle vücutta su toplanmasının önüne geçebileceksiniz.

Adet döneminde C vitaminden zengin besinler tüketin.

Regl (Adet) Döneminde Beslenme

Portakal, limon, mandalina ve yeşil yapraklı sebzeler C vitamini bakımından zengindir. C vitamini bakımından zengin besinler demir emilimini arttırdığından dolayı mutlaka tüketilmelidir.

Regl döneminde muz tüketin.

Regl Döneminde Beslenme

Regl sancılarına ve regl döneminde oluşan şişkinliğe muz tüketimi iyi gelmektedir. Ayrıca magnezyum, potasyum ve lif bakımından zengindir.

Az yağlı süt ürünleri tüketin.

Sancılı bir regl dönemindeyseniz süt tüketiminden kaçınsanız iyi olur. Süt tüketmek istiyorsanız da az yağlı süt ve süt ürünlerini ve laktozsuz sütü tercih edin. Süt içerisinde bulunan laktoz sindirimde bazı sorunlara yol açmaktadır. Mesela süt içtikten sonra şişkinlik hissi gibi. Onun dışında mide bulantısı ya da ağrısına da neden olabilir.

Regl döneminde alkol, kafein ve asitli içecek tüketmeyin.

Alkol, kafein ve asitli içecekler huzursuzluğa ve uykusuzluğa neden olmaktadır.

Regl döneminde nasıl beslenmeliyiz? yazımızın sonuna geldik. Peki, Hayatınızdan Şekeri Çıkarırsanız Ne Olur? 18 Maddede Şekersiz Hayat yazımıza da bakmak ister misin?

Başlıklar: , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

28 Şubat 2020, 15:24

TikTok Yeni Güncelleme ile Ailelere Çocuklarını Kontrol Etmede Kolaylık Sağlayacak

TikTok Yeni Güncelleme İle Neler Değişti? TikTok Yeni Güncelleme İle Neler Değişti? TikTok ebeveynleri memnun edecek yeni güncellemelerini tanıttı, fakat çocukların bundan memnun kalıp kalmayacakları tartışma konusu oldu. TikTok Ebeveyn Güncellemesi TikTok yeni güncelleme sonrasında gelen yeniliklerşu şekilde.Tartışmalı kısa video paylaşım uygulaması TikTok ebeveynler için diğer işlevleri ile birlikte çocuklarının...

Devamını Görüntüle
Maç Sonuçları & Canlı Skor ortaklığıyla sunulmaktadır.