SON DAKİKA

Uzun İlişkinin Sırrı Nedir? – Bir İlişkiyi Yürütmenin Püf Noktaları

Uzun İlişkinin Sırrı Nedir? – Bir İlişkiyi Yürütmenin Püf Noktaları

Uzun İlişkinin Sırrı

Uzun ilişkinin sırrı nedir? Bir ilişkiyi yürütmenin püf noktaları nelerdir? Uzun ilişkilerin sırrı ne? Girdiğim her ilişki daha başlamadan bitiyor yada biraz zaman geçince ilişkilerim sona eriyor diyorsanız bu ilişkiyi yürütmenin püf noktalarını bilmeniz gerek. Gelecek vaat eden, mutlu bir ilişki içerisinde olmanın yollarını söylüyoruz. Bir ilişkiyi yürütmenin yollarını aramak aslında karşılıklı olarak yapılması gereken bir şeydir, tabi ilişkide tek sorunlu tarafın sen olduğunu düşünmüyorsan. Yazıya geçmeden önce şunu bilmelisin ki; mükemmel bir ilişkinin sırrı karşılıklı verilen çabadır. Yani arkadaşım, sen ne kadar mükemmel bir sevgili, bir eş olursan ol; bir süre sonra hep veren ve hep bir şeyler için çabalayan kişi olmak seni tüketecektir. Bu ilişki için emek veren tek taraf değilsen hadi yazımıza geçelim.

Uzun Bir İlişki Nasıl Yürütülür?

Bir İlişkiyi Yürütmenin Yolları
Uzun İlişki Tavsiyeleri

Uzun ve mükemmel bir ilişkinin sırrı aranızdaki bağın sağlamlığını korumanızdan geçer.

Uzun Ve Mükemmel Bir İlişkinin Sırrı Nedir?

”Ee, peki nasıl koruyacağız bu bağı?” diye bir soru kafanda canlanmadan önce hemen söyleyeyim. Öncelikle ortada korunması gereken güçlü bir bağ oluşturmanız gerek. Bunun içinse birbirinizle bir şeyler paylaşmış ve paylaşmaya devam ediyor olmanız gerek. Bu sevgi, ilgi ve bilgi paylaşımından doğan bağınızı koruyabilmeniz için birbirinize karşı her zaman dürüst olmanız gerekir. En ufak bir sarsıntıdan ilişkiniz bir sallantıya giriyorsa; güçlü bir bağınız yok demektir. Birbirinizi yeterince tanımamanız ve birbirinize karşı yeterince açık olmamanız; en ufak bir problemi güçlükle çözmenize yol açacaktır.

Uzun İlişkilerin Sırrı Tekdüze Bir İlişki İçerisinde Olmayın

Uzun İlişki Tavsiyeleri
Uzun İlişkilerin Sırrı Ne?

Monoton, hep aynı ölçülerde yaşanılan bir ilişki içerisinde olmak sadece bir alışkanlığı sürdürmek gibidir. Bir ilişkiyi tekdüze yaşamak istemiyorsanız; sevgilinizin sizin için birden çok anlam ifade etmesi gerekir. Belli başlı roller içersinde yer almamalısınız. Bunun için de öncelikle, birbirini seven iki yabancı olmamanız gerekir. Sevmek her şeyin çözümü için yeterli değildir. ”Onu deliler gibi seviyorum!” diyebilirsin ama onunla gerçekten uzun bir ilişki sürdürmek istiyorsan aranızdaki bu paylaşımın çift yönlü ve çeşitli konularda olmasını sağlamalısın. Demek istediğim şey; sadece sen ya da o değil, ikiniz de eşit derecede bir şeyleri ortaya koyabilmelisiniz. Sen onun her şeyini bilirken o seninle ilgili pek az bir şey bilmemeli. Konuştuğunuz ve yaptığınız şeyler hep aynı olmamalı. Sadece seviştiğin ya da romantik anlar yaşadığın veya tam tersi klasik ölçülerde bir ilişki yaşadığın biriyle sadece alışılmışı devam ettirirsin. Bazen birlikte gülerken bazen ağlayabilmelisiniz. Yani tutkulu bir aşkın içerisinde, yanıp tutuşup birbirinizi arzularken; birbirinize karşı şefkat dolu bir abi/abla ve bir sırdaş olabilmelisiniz.

Sevgilisi Olan Yalnızlar Gurubuna Katılmayın

Uzun Bir İlişki İçin Bilmeniz Gereken Püf Noktaları
İlişkilerinizi Yürütmenin Püf Noktaları

Bir ilişkiyi yürütmenin püf noktalarından biri de varla yok arası bir ilişki yaşamamaktır. Hayatı çift kişilik yaşamayı öğrenmelisiniz. Geleceğe ve hayata dair birlikte kurduğunuz hayalleriniz ve planlarınız olmalı. Zaten birlikte bir gelecek düşünemediğin biriyle uzun süreli bir beraberliğin olması mümkün değildir. Geleceğe dair birtakım beklentileriniz olmalı. Bir yolda olduğunuzu bilin ve bu yolda mesafe katedin.

Uzun ilişkinin sırrı ”İlişkinizi kendiniz yaşamayı öğrenin”

İlişkiler için tavsiyeler ve püf noktalar.
İlişkinizi kendiniz yaşamayı öğrenin

Uzun ilişkiler istiyorsan ondan gelecek her şeyi kendin yükleneceksin. Bir gün, eğer olursa sen onunla aynı yatağı ve aynı hayatı paylaşacaksın. Yani onunla sen olacaksın, başkası değil. Acısına da mutluluğunu da kendin yaşadığın bir ilişkinin yönlendirmesini başkalarına bırakma. Her şey yolundayken kendi içinde yaşadığın sevgini, bir şeyler ters gidince birilerine anlatma ihtiyacı duyabilirsin. Anlattıkların buz dağının görünen kısmı olacak, senin kadar kimse onu iyi tanımayacak. Bu yüzden ilişkin hakkında alacağın kararları başkalarına bırakmamalısın. Elbette çok yakınlarının fikirleri de önemlidir. Ancak bir yere kadar. Verilen tavsiyelere uymadan önce kendin de gözden geçirmelisin. Unutma ki, her türlü kararının zevkini sürüp, acısını çekecek olan sensin.

Birbirinizi Dinleyin ve Anlamaya Çalışın

Sevgiliyle Konuşmak ve İlişki Yürütmek
Birbirinizi Dinleyin

Bir ilişkiyi yürütmenin püf noktalarından en önemlisi çiftlerin birbirlerini dinlemeleri ve anlamaya çalışmalarıdır. Zaten her kimle olursa olsun iletişimde en önemli unsur ”dinlemek” ve ”anlamak” tır. Yanlış anlaşılmalarda ve hatalardan sonra özür dilemekten çekinmeyin. Yapılabilecek yanlışlara karşı beklemede olan bir bomba gibi olmayın. Sakin ve hoş görülü davranın. Düşüncelerinizi ve hissettiklerinizi paylaşmaktan çekinmeyin. Susup, beni anlamıyor diye düşünmeyin, anlatın. En önemlisi de affedici olun. İnsanlık hali, her insan hata yapabilir. Yeter ki telafisi ve geri dönüşü olabilecek hatalar olsun.

Masallardaki Gibi Bir Aşk Beklemeyin

İlişkilerin uzun sürmesi için yapmanız gerekenler. Uzun İlişkinin Sırrı
Masallardaki Gibi Bir Aşk

Uzun bir ilişkinin sırrı hayal aleminde yaşamamaktan geçiyor… Filmlerde gördüğünüz ya da kitaplarda okuduğunuz aşkları hayal ederek bir ilişkiye başlarsanız, hayal kırıklığına uğramanız kaçınılmazdır. Ayrıca sevgilinizi, çevrenizdeki kişilerin sevgilileriyle kıyaslamayın. Her ilişkide problemler olabilir ya da mükemmel partner diye bir şey yoktur. Sevgilinizi başka insanlarla kıyaslamanız onu değiştirmeyecektir. Sadece sizi mutsuz edecektir.

Geçmişteki Hatalarını Yüzüne Vurup Durmayın

Sevgilinin Geçmişteki Hatalarını Yüzüne Vurmak
Geçmişteki Hatalarını Yüzüne Vurup Durmayın

Geçmişte yaşadığınız ya da onun size yaşattığını düşündüğünüz birtakım olayları ısıtıp ısıtıp önünüze koymayın. Geçmişte yaşadığınız sürece şu anki hayatınızı da geçmişte bırakırsınız ve en önemlisi geçmişte yaşayan birinin geleceği olmaz. Size karşı yaptığı bir hatayı affedip yolunuza devam ettiyseniz, bunu tekrar tekrar bir film gibi oynatma gibi bir davranışınız da olmamalı.

Bir İlişkinin Sizi Mutlu Etmesinden Önce Kendinizi Mutlu Edebilmeyi Öğrenmelisiniz.

Uzun Bir İlişki İçin Tavsiyeler
Mutlu ve Uzun İlişkilerin İlk Adımı

Hayatınızdaki sorunları ve eksiklikleri bir ilişki yardımıyla örtmeye çalışmayın. Zaten örtemeyeceksiniz. Birinin sizi mutlu edebilmesi için; sizin kendinizden memnun olmanız gereklidir. Siz kendinizden memun değil ve mutsuzsanız ilişkiniz sizi değiştirmemekle birlikte, siz bu ilişkinin gidişatını kötü yönde değiştireceksinizdir.

Uzun İlişkinin Sırrı ”İlişkinin Hakkını Verin”

İlişkiler için tavsiyeler. uzun ilişkinin sırrı
Uzun İlişkinin Sırrı ”İlişkinin Hakkını Verin”

”Yaşıyoruz canım işte bir şeyler” şeklinde değil gerçekten ilişkinizin hakkını verin. İlişkiye verilen emek kadar meyvelerini toplayacaksınız. Ne kadar iş o kadar ekmek demişler. Ortada bir emek yoksa arazi kurak diyip satmaya kalkarsınız. Tabii ki bunu istemiyorsunuzdur. Bunun için meşguliyetinizden artan kalan zamanları değerlendirmek yerine ona zaman yaratmalısınız. Birlikte geçirdiğiniz zamanların da kıymetini bilmelisiniz. Bilmelisiniz ki, ayrı geçirdiğiniz zamanlarda kafanızda soru işaretleri belirmesin. Yan yanayken, iletişim içerisindeyken birbirinize güven sağlarsanız ki bir ilişkide en önemli 3 şeyden biri güvendir; işte o zaman araya mesafelerin girmesinde ve bazı pürüzler yaşadığınızda ”Kimbilir ne boklar yemiştir…” gibi bir düşünceye düşmezsiniz.

Mantığınızdan Kopmayın

Aşkından Gözü Kör Olmak
Mantığınızdan Kopmayın

Duygularınız sizi savurduğu yere kadar giderseniz, o yer pek de iyi çıkmayabilir. ”Onsuz yaşayamam, onunla her şeye varım.” diyerek hayatınızı onun üzerine odaklamayın. Ondan başka hayatınız olmazsa ona anlatabileceğiniz bir hayatınız da olmaz ve ilişkinizin sonunda elinizde hiçbir şey kalmaz. ”Önce ben, sonra bendeki sen.” mantığıyla ilerleyin. Basit. Önce kendinizi düşünün, zaten o size ait olan bir sevginin içerisinde yer alıyor.

Sevdiğiniz İnsana “Saygılı” Olun

Sevgi Saygı Ve Güven
Sevdiğiniz İnsana “Saygılı” Olun

”Sevgi, saygı ve güven.” İliskiniz için tavsiyelerimizin son maddesinde bu üçlemeden biri olan saygıyı da eklemek istedik. Birinden biri eksik olunca, olmuyor işte. Ne yaşarsanız yaşayın, tekrar birbirinize bakabilecek kadar yüzünüz olması için aranızdaki saygıyı koruyun. Benim diyeceklerim bu kadar. En başında dediğim gibi uzun ilişkinin sırrı ve bir ilişkiyi yürütmenin püf noktaları gayet basit, yeter ki bunu isteyen ve çabalayan tek kişi siz olmayın. Son olarak bu yazıyı okuyacak kadar ilişkine ya da olacak olan ilişkine önem verdiğin için partnerin ya da partner adayın adına sevindim ama şunu unutma bu önem ve önemseme meselesi tek taraflıysa ne yaparsan yap fayda etmeyecektir. Hem dedim ya ”Önce ben, sonra bendeki sen.” Asıl önemli olanı es geçme, bir ilişki çift kişiliktir. Tek başına ayakta tutmaya çalışma. Sevgiyle kal.

Bir ilişkide Kadınlar Erkeklerden Ne Bekler? yazımıza da bakmak ister misin?

Başlıklar: , , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

17 Aralık 2019, 13:58

Kadın Prezervatifi Nasıl Takılır, Kullanılır? Seks Pozisyonları

Kadın prezervatifi nasıl takılır? Kadın prezervatifi nasıl kullanılır? Kadın kondom kullanımının avantajları nelerdir? Hangi seks pozisyonu kadınlar için daha uygun? Prezervatif denince akla erkek prezervatifi gelse de kadınların kullanımına sunulan ”iç” prezervatifler de vardır. Hamilelik önleme yöntemlerinden biri olan kadın prezervatiflerinin kullanımıyla ilgili detaylardan yazımızda bahsettik. İşte kadın prezervatifi kullanmadan...

Devamını Görüntüle