SON DAKİKA

WhatsApp Bilgisayarda Nasıl Kullanılır? WhatsApp Web

WhatsApp Bilgisayarda Nasıl Kullanılır? WhatsApp Web

WhatsApp Bilgisayarda Nasıl Kullanılır? WhatsApp Web

WhatsApp bilgisayarda nasıl kullanılır? WhatsApp’ı bilgisayardan kullanmanız için artık herhangi bir ek uygulamaya ihtiyacınız yok. 2015 yılının Ocak ayında kullanıma sunulan WhatsApp’ın Web uzantısı sayesinde, kolaylıkla WhatsApp’ı Web üzerinden kullanabileceksiniz. Kullanımıysa gayet basit. Yazımızda bilgisayar üzerinden WhatsApp kullanımı, WhatsApp Web nasıl kullanılır? ile ilgili bilgilere yer verdik.

WhatsApp Bilgisayarda Nasıl Kullanılır?

WhatsApp Web Nasıl Kullanılır?
WhatsApp Web Kullanımı

WhatsApp’ı bilgisayar üzerinden kullanabilmeniz için Chrome tarayıcınızdan https://web.whatsapp.com/ adresine gitmeniz gerekmektedir. İnternet Explorer üzerinden girmeniz durumunda uygulama sizi başka tarayıcılara yönlendirecektir.

WhatsApp Web Kullanımı

Bilgisayarda Whatsapp Nasıl Kullanılır?
WhatsApp Web

WhatsApp Web’i kullanmak için öncelikle, WhatsApp uygulamanızı son sürümüne güncellemelisiniz. WhatsApp uygulamanız güncellediyseniz ya da zaten güncelse, WhatsApp’ı açıp menüden WhatsApp Web seçeneğine tıklayın. Açılan kameraya, WhatsApp Web’de bulunan QR kodunu okutun. Kodun okunmasıyla bilgisayarınızda WhatsApp’ınız açılacaktır. Kullanmaya devam etmeniz için telefonunuzdaki bağlantıyı kesmemeniz gerekmektedir. Yani telefonunuzun da internete bağlı olması gerekiyor. Bu durumda bildirimleriniz iki yerden de gelecektir.

WhatsApp Web’in Avantajları Nelerdir?

Hem bilgisayarda aktif zaman geçiriyor hem de WhatsApp’ı kullanıyorsanız sizin için harika bir avantajı olacaktır. Böylelikle bilgisayar kullanırken, daha geniş bir klavyede mesajlaşmanın keyfini çıkartıp iki de bir telefonu elinize almadan işinize devam edeceksiniz. WhatsApp Web mobil uygulamayla aynı mantıkta çalışmaktadır. Ayrıca WhatsApp Web sayesinde dosyalarınızı kolaylıkla bilgisayarınıza aktabileceksiniz.

WhatsApp Web Kullananların Bilmesi Gerekenler
WhatsApp Web Nasıl Kullanılır?

Son olarak WhatsApp Web ile ilgili şuna dikkat etseniz iyi olur; oturumu sürekli açık tut seçeneğiyle giriş yaptığınızda, sayfayı kapatsanız bile tekrar giriş yapılınca WhatsApp’ınız açılacaktır. Kişisel bilgisayarınızdan girmiyorsanız bu duruma dikkat edin. Ortak bir bilgisayar üzerinde WhatsApp Web’i açık unutursanız, telefonunuzdan ”tüm cihazlardan çıkış yap” seçeneği ile oturumunuzu kapatabilirsiniz.

Başlıklar: , , , ,

Yorumlar

1 Trackbacks/Pingbacks

  1. Geri bildirim: YouTube Video Kalitesini Düşürdü - Kalitesi Neden Düşük? -BeSosyal on Nisan 8, 2020

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

28 Aralık 2019, 06:12

Oppo Reno 3 5G Tanıtıldı! Oppo Reno 3, Reno 3 Pro Özellikleri

Oppo Reno 3 5G tanıtıldı. Son zamanlarda akıllı telefon sektöründeki yenilikleriyle ismini fazlasıyla duyuran, Çinli teknoloji üreticilerinden biri olan Oppo şirketi; özellikle Reno 2 serisi akıllı telefonlarıyla büyük ilgi topladı. Çinli şirket için, yenilikleri kullanıcılarına sunma konusunda epeyce hızlı olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü Reno serisinin ilk çıkışından günümüze kadar sadece 10...

Devamını Görüntüle