SON DAKİKA

Yanlış Kişiyle Arkadaş Olduğunuzu Gösteren 6 İşaret

Yanlış Kişiyle Arkadaş Olduğunuzu Gösteren 6 İşaret

Psikolojide, yanlış kişiyle arkadaş olduğunuzu gösteren bir takım işaretleri sizler için bir araya getirdik. İşte yanlış kişiyle arkadaş olduğunuzu gösteren, hemen o kişinin yanından uzaklaşmanızı söyleyen 6 işaret!

Size Yanlış Kişiyle Arkadaş Olduğunuzu Gösteren 6 İşaret

1- İyi Arkadaş Mı? Kötü Arkadaş Mı?

Yanlış Kişiyle Arkadaş Olduğunuzun İşaretleri

Sahip olduğumuz doğru arkadaşlıklar, içimizdeki güzel duyguları dışa vurmamızı sağlar ve bizi asla zararlı davranışlara yönlendirmez.

Tam da burada kendine sorman gereken sorular şunlardır; ”Arkadaşım benim iyiye doğru yol almamda bana engel oluyor mu?” ve ”Onun yanında kendim gibi davranabiliyor muyum?” Onun yanında kendini bastırıyor ya da olmaman gereken biri gibi davranmaya başlıyorsan yanlış kişiyle arkadaşlık kuruyorsundur. Bu duruma örnek olarak; ders çalışmak istediğinde seni farklı bir şeyler yapmaya yöneltmesi, bir karar aldığında kararına saygı duymaması ve tam tersi hareketlerde bulunup seni zararlı davranışlara yönlendirmesi, seni manipüle etmesi durumunu söyleyebiliriz.

2. Arkadaşınızla Karakter Uyumunuz

Yanlış Dost Seçimi

Arkadaşınla zıt karakterlerde olabilirsiniz ama bu durum arkadaş olmanıza engel değildir. Önemli olan dürüst bir şekilde, birbirinizin farklılıklarına karşı saygılı olarak geçinebilmektedir. Ancak arkadaşında bunu göremiyorsan, dürüst bulmuyor ve seni her konuda haksız çıkartmaya çalıştığını görüyorsan; arkadaşlığınızda kendini güvende hissetmiyorsan, attığın adımlardan emin değil ve tam anlamıyla mutlu değilsen yanlış bir arkadaş seçimi yapmış olabilirsin.

3. ‘Arka’daş Mı?

Sahte Arkadaşlar - Yanlış arkadaş seçimi

Gelelim, yanlış kişiyle arkadaş olduğunuzu gösteren 3. işarete. Arkadaşlar birbirinin arkasını kollar öyle değil mi? Birbirinizi korursunuz ve kötü zamanlarda her zaman birbirinizin yanında olursunuz. Eğer kötü zamanlarında tek başınaysan ve sana destek olacak bir eli sırtında ya da yüreğinde hissedemiyorsan arkadaşlığınızı sonlandırmanın zamanı gelmiş demektir.

4. Kendin Gibi Olamamak

Kötü Arkadaş Seçimi - Yapmacık davranmak

Arkadaşınla beraberken doğal davranışlarda mı bulunuyorsun yoksa farklı bir role mi bürünüyorsun? Eğer onun yanında kişiliğini gizleme gereği duyuyor veya istemeden de olsa bunu yapıyorsan gerçek bir arkadaşınla beraber değilsin demektir. Aklında dursun, gerçek bir arkadaş kendin olmanı sağlar ve huzurlu hissedeceğin rahat davranabileceğin bir ilişki alanı sana bırakır.

5. Arkadaşınızla Aranızda Kıskançlık Varsa

Yanlış Kişiyle Arkadaş Olduğunuzun Kanıtı

Sahip olduğun şeyleri sana layık görmüyor ve her şeyini kıskanıyorsa, seninle rekabet içerisinde yaşıyorsa sahte bir dostun var demektir.

6. Önyargılı Arkadaş Doğru Bir Arkadaş Mı?

Yanlış Arkadaş Seçimi

Gelelim son maddeye! Arkadaşın yaptığın her hareket karşısında sana ön yargıyla yaklaşıyor ve seni üzen durumlarda daha çok üzülmene neden olacak davranışlarda bulunuyorsa; değerlerini, üzüntülerini önemsemeyip kişiliğinle ve dış görünüşünle dalga geçiyorsa kesinlikle yanlış biriyle arkadaşlık içerisindesin.

Sizin için, Yanlış Kişiye Aşık Olduğunuzu Gösteren 10 İşaret yazısını da buraya bırakıyorum. Gerçek arkadaşlıklara sahip olmanız dileğiyle. Sevgiyle kalın.

Başlıklar: , , , , , , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

06 Ocak 2020, 07:40

Amerikan Tarzı Evler – Amerikan Tipi Ev Modelleri ve Dekorasyonları

Amerikan tarzı evler her zaman dekorasyon anlamında ve yaşanılabilirlik açısından çoğu kişinin beğendiği bir mimari yapısının olduğu kuşkusuz. Amerikan evleri iç tasarımları. Tek katlı, iki katlı Amerikan ev modelleri. Ahşap Amerikan evleri… Beğenebileceğiniz Amerikan tipi ev modellerini yazımızda paylaştık. Beğendiğiniz evlerin iç planını görmek ve bilgilerine ulaşmak için linklere tıklayabilirsiniz....

Devamını Görüntüle
Maç Sonuçları & Canlı Skor ortaklığıyla sunulmaktadır.