SON DAKİKA

Yeni Geçim Kaynağı: Satılık Temiz Hava! 15 Dakikası 24 TL

Yeni Geçim Kaynağı: Satılık Temiz Hava! 15 Dakikası 24 TL

Satılık temiz hava! Hava kirliliğinin ölümcül boyutlara ulaştığı Hindistan’ın başkenti Yeni Delhi’de yeni bir geçim kaynağı ortaya çıktı. Hava kirliliği yüzünden okulların tatil edildiği ve vatandaşların dışarı çıkmamaları için uyarıldığı Yeni Delhi’de artık temiz hava satılıyor!

Yeni Delhi Dünya Hava Kirliliği Rekorunu Kırdı!

Hindistan'da Hava Kirliliği

Başta Hindistan olmak üzere Çin ve Japonya gibi ülkeler hem nüfus olarak kalabalık hem de sanayi üretimleri de oldukça fazla. Bu yüzden de insanlar temiz havaya hasret yaşıyor diyebiliriz. Havanın kirli oluşundan çok, bu kirliliğin ciddi boyutlara kadar ulaşması insan sağlığını ölümcül derecede tehdit etmektedir.

Ortalama 30 milyon nüfusa ve yüksek sanayi üretimine sahip Yeni Delhi; 5 Kasım’da hava kalitesi indeksinde 527 puana ulaşarak dünyada şimdiye kadar ölçülmüş en kirli kava rekorunu kırmış oldu. Durumun ciddiyetini daha net anlamanız için şöyle de denilebilir; bu kirlilik oranı, Dünya Sağlık Örgütü’nün belirlediği eşiğin 20 kat üzerinde!

Hava kirliliği rekorundan sonra şehirde acil durum ilan edildi ve ortalama 5 milyon maske dağıtımı yapıldı. Bunun dışında hava kirliliğini azaltma amacıyla; inşaatlar bir hafta boyunca durduruldu, havai fişekler yasaklandı ve tek çift plaka uygulamasına geçilerek; araçların plakalarına göre belirlenmiş günlerde trafiğe çıkmaları kararlaştırıldı.

Yeni Delhi’de Satılık Temiz Hava! 15 Dakikası 24 TL

Yeni Delhi'de Satılık Temiz Hava

Ee.. haliyle böyle bir sorunun yaşandığı şehirlerden biri olan Yeni Delhi’de de bu sayede yeni bir geçim kaynağı doğmuş durumda. Yeni Delhi’de Oxy Pure isimli şirket temiz hava satışına başladı. Şuanda Yeni Delhi’de kimyasal tüplerde üretilen ve muhafa edilen, farklı aromalarda temiz hava satılıyor. Belirtilene göre satılan temiz havanın, vücut ve zihin üzerinde olumlu etkileri bulunmakta. Çeşitli aromalarda satılan temiz hava hizmetinden 299 Rupi yani 24 TL bir ücretle 15 dakika boyunca yararlanılabiliyor. Temiz hava satışı, hava kirliliğinin yüksek olduğu Çin’de de daha önce yapılmıştı.

Başlıklar: , , , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

23 Kasım 2019, 08:50

Düğünde Nikah Şekeri Yerine Kitap Hediye Ettiler!

Düğünde nikah şekeri yerine kitap hediye ettiler! Muğla’nın Bodrum ilçesinde Aysim Çavdar ve Erim Önüt çifti düğünlerinde bir ilke imza attılar. Genç çift düğünlerine gelen konuklarına nikah şekeri yerine kitap hediye etti. Düğünde Nikah Şekeri Yerine Kitap Hediye Ettiler! Türkiye’nin turizm şehirlerinden biri olan Muğla’nın Bodrum ilçesinde gerçekleştirilen düğünde; Aysim...

Devamını Görüntüle
Maç Sonuçları & Canlı Skor ortaklığıyla sunulmaktadır.