SON DAKİKA

Yeşilçam’ın Kötü Kadını Lale Belkıs Kimdir?

Yeşilçam’ın Kötü Kadını Lale Belkıs Kimdir?

Lale Belkıs kimdir? Yeşilçam sinemasının ”kötü kadın” karakteri denilince, hiç şüphesiz ilk akla gelen; Türk sinemasının vamp kadınlarından biri.

Lale Belkıs Kimdir?

Gerçek adı Belkıs Durmaz olan Lale Belkıs, aynı zamanda Türkiye’nin ilk mankenlerinden biri.

Yeşilçam Kötü Kadın Karakterleri: Lale Belkıs

28 Kasım 1938 yılında, İstanbul’da doğan Lale; sanat camiasına ilk olarak mankenlik yaparak girmiştir. 1953 yılında başladığı mankenlik kariyerine, 1962 yılında oyuncu Pekcan Koşar ile olan evliliğiyle oyunculuk kariyeriyle devam etti.

Aynı zamanda şarkıcı olan ünlü oyuncunun birçok 45’lik plağı bulunmaktadır.

Onu Yeşilçam sinemasında elinden hiç düşürmediği sigarasıyla, ara bozucu kötü kadın olarak tanıdık.

Lale Belkıs Rolleri

Sarışın kötü kadın ekolünü başarıyla temsil eden Lale; özellikle Sezercik ve Tarkan filmindeki rolleriyle hafızamıza kazındı. Bu filmler dışında birçok filmde de benzer kötü kadın rolleriyle başarılı bir şekilde kendini gösterdi. Bunlardan bazıları; Fatih’in Fedaisi, Feride, Yılın Kadını, Dağıdık Yatak…

Tüm İhtiraslı halleri, intikamcı ve kötülük dolu karakter rolleriyle; Türk sinemasının efsane vamp kadını!

Lale Belkıs Filmleri

”Kendimi yoktan var ettim.” sözlerini söyleyen oyuncu ”Rüzgarlı” kadın olarak anıldığından bahsediyor. Her giydiğini taşıyan filmlerin seksi ve güzel kötü kadını… Sezercik Yavrum Benim filminde Sezercik’e tokat atmaya teşebbüs ederken de hatırlıyoruz onu. Bu sahneden şöyle bahsediyor kendisi; ”Hayatta vuramam.” diye karşılık vermiş ” Sezercik’e vur” denildikten sonra, ardından rahmetli Ayhan Işık; ona ”Lale Hanımcığım, Ben vurdurmayacağım merak etmeyin; tam elinizi kaldırdığınızda tutacağım.” demiş. Böylelikle sahneyi çekmişler. Aslında böyle bir insan..

Okumaya, Müslüm Gürses’in Eşi Muhterem Nur’un Hayatı yazısıyla devam etmek ister misin?

Başlıklar: , , , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

16 Mart 2020, 14:16

“Londra Köprüsü Çöktü” İngiltere Kraliçesi Ölünce Neler Olacak?

İngiltere Kraliçesi ölünce neler olacak? “Londra Köprüsü Çöktü” ne demek? İngiltere Kraliçesi ölürse nasıl duyurulacak? Kraliçe, dünya çapında saygı duyulan biridir, İstikrar ve düzeni temsil eden bir kişiliği vardır. Fakat krallığı kargaşa içindedir ve saltanatının sona ereceği konusunda teoriler üretilmektedir. Bu yüzden sarayın kraliçe ve kraliçenin ölümünden sonrası için bir...

Devamını Görüntüle