SON DAKİKA

Zalim İstanbul Dizisinde Flash Gelişme!!!

Zalim İstanbul dizisinde flash gelişme. Dizide neler oldu? Daha ilk bölümleriyle beğenileri toplayan dizi Zalim İstanbul hakkında Cevat Yaltıraklı isimli bir kişi suç duyurusunda bulundu.

Zalim İstanbul Dizisinde Flash Gelişme!!!

Zalim İstanbul Dizisi Hakkında Suç Duyurusu

Daha ilk bölümleriyle beğenileri toplayan dizi Zalim İstanbul hakkında Cevat Yaltıraklı isimli bir kişi suç duyurusunda bulundu. Sevilen dizi için Çanakkale Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunuldu. Diziyi, “İstanbul’a zalim diye hakaret etmek kimsenin haddi değildir.” şeklindeki açıklamasıyla suç duyurusunda bulundu. Yaltıraklı, dizide İstanbul’a argo kelimeler, ağır itham ve bilinçli hakaretlerde bulunulduğunu savundu.

TABİBLER ODASINDAN SUÇ DUYURUSU

Bir başka suç duyurusu da Kayseri tabibler odasından geldi. Tabip odası başkanı Prof. Dr. Hüseyin Per: “Toplum nezinde hekimlerin saygınlığı ve onurunu zedeleyen ifadelere yer verilmesi, film dahi olsa kabul edilecek bir tutum değildir. Her gün onlarca hasta veya yakınları tarafından şiddet gören hekimlerimiz, bu tür diziler yüzünden toplum nezdinde yanlış imaj sahibi yapılmak isteniyor. Bunu kabul etmemiz mümkün değildir.” Şeklindeki açıklamasıyla suç duyurusunda bulundu.

YALTIRAKLI’NIN SUÇ DUYURUSU

Başrollerinde Fikret Kuşkan, Mine Tugay ve Deniz Uğur’un oynadığı dizi ilk bölümü itibariyle ilgi görmüştür. Çanakkale’de müteahhit ve retoratör olan İstanbullu Cevat Yaltıraklı dizi için “Zalim İstanbul ismiyle yeni bir dizi programı yayınlayarak İstanbul’a argo kelimelerle ağır itam ve bilinçli hakaretlerde bulunulmuştur.” diyen Yaltıraklı sözlerine şöyle devam etti:

“İstanbul Roma, Bizans, Osmanlı ve Cumhuriyet dönemlerinde evrenselliğini koruyan, uygarlıkların beşiği tarihsel bir kent olup cennetin bu dünyadaki izdüşümüdür. Atatürk 1927 yılında İstanbul’dan şöyle bahsetmiştir: ‘Türk milletinin gözbebeği İstanbul.’ 

18.yy da yaşayan bilge kişi P. Gyllus İstanbul için şu cümleleri kullanmıştır: ‘Dünyada bütün şehirler ölüme mahkum olur, fakat İstanbul, insanlar var oldukça yaşayacaktır. ‘Dini motiflerle bezenmiş, dünya inanç turizminin gözdesi İstanbul çeşitli dini mabetlerin eşsiz mimarisiyle gönüllere taht kurmuş.

İSTANBUL’A ZALİM DEMEK KİMSENİN HADDİ DEĞİLDİR!

İstanbul’a ‘zalim’ diyenlerin kendileri müfteri ve zalimdir. İstanbul’a zalim diye hakaret etmek kimsenin haddi değildir. İstanbul kime ve nasıl bir zalimlik etmiştir? Esas İstanbul’da yaşayanlar İstanbul’u tahrip eden ve deforme ederek İstanbul’u üzmüşlerdir. Tarihi ve kutsal İstanbul şehri bir film senaryosuna kurban edilemez ve kimse de İstanbul’un varisi olamaz. Genç nesle İstanbul’u zalim olarak argo kelimelerle tanıtmak bir çapsızlıktır. Sizin gibi düşük profilli kişilerin İstanbul’u küçük düşürmeye yeltenmesi vahim bir hata ve İstanbul’a ihanettir. Bize bu mümtaz kenti kazandıranları rahmet ve şükranla anarken İstanbul’da yaşayanlardan özür dilenmelidir. İvedi olarak da dizideki ‘zalim’ kelimesini de yayından çıkartılmasını talep ederiz.”

Şeklinde açıklamasıyla Cevat Yaltıraklı suç duyurusunda bulunmuştur.

Başlıklar: ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

17 Nisan 2020, 01:13

Evdeki Kötü Kokular Nasıl Giderilir?

Kötü kokuların bir çok sebebi olabilir. Özellikle mutfaklarda ve tuvaletlerde ağır çöp kokuları, yeni boyanmış evlerde ağır boya kokuları veya sigara kokuları oldukça rahatsız edicidir. Evlerde Oluşan Kötü Kokular Nasıl Giderilir? En güçlü en güzel kokulu temizlik malzemelerinin bile gideremediği kokuları gidermek veya oluşmamasını sağlamak için aslında oldukça basit yöntemler...

Devamını Görüntüle